Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szczątki ludzkie za starą pocztą są z okresu powojennego


slider

foto: KPP Mława


Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że nie stwierdzono w czaszce przestrzeliny. Okres jaki szczątki przebywały w ziemi określony został na około 50 lat.

– 12 listopada w Warszawie prof. Bronisław Młodziejowski specjalista w zakresie biologii kryminalistycznej przeprowadził badanie szczątków znalezionych podczas prac ziemnych na podwórzu „starej poczty” w Mławie. Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że nie stwierdzono w czaszce przestrzeliny. Okres jaki szczątki przebywały w ziemi określony został na około 50 lat. Czekamy na pełną opinię biegłego, ale najprawdopodobniej sprawa będzie umorzona ze względu na przedawnienie – wyjaśnia Prokurator Rejonowy Marcin Bagiński.

Jak już wcześniej informowaliśmy 28 października br. w podwórzu „starej poczty”, podczas prac ziemnych przy podłączaniu budynku do sieci ciepłowniczej, odnaleziono szczątki ludzkie.Pracownicy robiący wykopy pod magistralę znaleźli m.in. czaszkę, kawałek szczęki i kość, prawdopodobnie udową. Szczątki zostały znalezione w odległości ok. 2 m od wejścia do kamienicy przy ul. Żeromskiego w podwórzu, leżały na głębokości nie większej niż 60-70 cm.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x