Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Szczątki ludzkie za starą pocztą są z okresu powojennego


slider

foto: KPP Mława

KSP Mława nabór

Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że nie stwierdzono w czaszce przestrzeliny. Okres jaki szczątki przebywały w ziemi określony został na około 50 lat.

– 12 listopada w Warszawie prof. Bronisław Młodziejowski specjalista w zakresie biologii kryminalistycznej przeprowadził badanie szczątków znalezionych podczas prac ziemnych na podwórzu „starej poczty” w Mławie. Ze wstępnej opinii biegłego wynika, że nie stwierdzono w czaszce przestrzeliny. Okres jaki szczątki przebywały w ziemi określony został na około 50 lat. Czekamy na pełną opinię biegłego, ale najprawdopodobniej sprawa będzie umorzona ze względu na przedawnienie – wyjaśnia Prokurator Rejonowy Marcin Bagiński.

Jak już wcześniej informowaliśmy 28 października br. w podwórzu „starej poczty”, podczas prac ziemnych przy podłączaniu budynku do sieci ciepłowniczej, odnaleziono szczątki ludzkie.Pracownicy robiący wykopy pod magistralę znaleźli m.in. czaszkę, kawałek szczęki i kość, prawdopodobnie udową. Szczątki zostały znalezione w odległości ok. 2 m od wejścia do kamienicy przy ul. Żeromskiego w podwórzu, leżały na głębokości nie większej niż 60-70 cm.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz