Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Szczegóły wczorajszego wypadku na Napoleońskiej


sliderJak już informowaliśmy zaraz po zdarzeniu, wczoraj 12 listopada br. doszło do potrącenia na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Napoleońskiej.

Słoneczne ogrody Mława

– Do zdarzenia doszło 12 listopada o godz. 17:30 w Mławie, na ul. Napoleońskiej, w pobliżu skrzyżowania z ul. Kościelną. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Sharan, 44- letni mieszkaniec pow. mławskiego, potrącił dwie piesze, znajdujące się na przejściu. 47- letnia mławianka i jej 20- letnia córka doznały poważnych potłuczeń ciała. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Trwają szczegółowe ustalenia przebiegu i przyczyn tego zdarzenia drogowego – podaje Anna Pawłowska  rzecznik prasowy mławskiej policji.

JK

Policja apeluje o ostrożność.
Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, mgła, to warunki utrudniające widoczność na drodze. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie a nawet życie, o czym świadczą ostatnie wypadki z udziałem pieszych, na terenie powiatu mławskiego. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach przejść dla pieszych. Nieoświetlone przejścia, to niebezpieczne miejsca – powinni o tym pamiętać również piesi. Decydując się na przejście przez jezdnię, należy upewnić się, czy jest to bezpieczne i nie zmusi kierującego do gwałtownego hamowania. Policjanci zachęcają pieszych do korzystania z elementów odblaskowych po zmierzchu, również na terenie zabudowanym. Odblask umieszczony na plecaku, torbie lub kurtce może uratować życie.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
andzia

Nie rozumiem, jak mogą być jeszcze w Mławie nie oświetlone przejścia dla pieszych. Nawet w wiejskich miejscowościach obok przejść są zamontowane lampy oświetleniowe. To istne średniowiecze. Władze miasta powinny się wstydzić.

mla

Oj andzia, zobacz 3 fotkę na dole, widać że lampa jest. więc przynajmniej to przejście jest oświetlone. prędzej podejrzewałbym że kierowca rozmawiał przez tel albo się zagapił.