Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Aleja Niepodległości w I Liceum Ogólnokształcącym


slider1W ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości od paru lat w I LO im. St. Wyspiańskiego odbywa się tzw. Aleja Niepodległości.

KSP Mława nabór

Poszczególne klasy, w tym roku pierwsze i drugie, przygotowują twórcze prezentacje. Głównym tematem tegorocznej Alei Niepodległości była: „Kultura i nauka III Rzeczypospolitej”. Klasy w wybranej przez siebie formie zaprezentowały osiągnięcia niepodległej Polski po 1989 roku, w takich dziedzinach jak: poezja, powieść, teatr, kino, malarstwo, rzeźba, architektura, opera, muzyka poważna i rozrywkowa, nauki ścisłe i humanistyczne.

Wszystkie prezentacje były ciekawie przedstawione, czasem w bardzo zabawny sposób. Zadaniem Komisji oceniającej było wyróżnić najlepsze. Nagroda to dopłata z funduszu Rady Rodziców do wycieczki klasowej.
I miejsce – I F, osiągnięcia poetyckie,
II miejsce – I A, osiągnięcia w naukach humanistycznych
III miejsce – I D, osiągnięcia teatralne.wyr 2

Inną ciekawą formą obchodów Święta był konkurs klas literacko – plastyczny: „Życzenia dla Niepodległej”. Wyróżnione zostały życzenia przygotowane przez klasę I C.

Na zakończenie obchodów odbył się apel z rozstrzygnięciem konkursu literacko – plastycznego i prezentacji klasowych. Występ szkolnego chóru zachęcił do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Koordynatorkami tegorocznej szkolnej Alei Niepodległości były Ewa Jakubowska i Małgorzata Więckowska.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Aleja Niepodległości w I Liceum Ogólnokształcącym"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
XY
Gość

Gratuluję młodzieży kreatywności 🙂

wpDiscuz