Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Aleja Niepodległości w I Liceum Ogólnokształcącym


slider1W ramach szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości od paru lat w I LO im. St. Wyspiańskiego odbywa się tzw. Aleja Niepodległości.


Poszczególne klasy, w tym roku pierwsze i drugie, przygotowują twórcze prezentacje. Głównym tematem tegorocznej Alei Niepodległości była: „Kultura i nauka III Rzeczypospolitej”. Klasy w wybranej przez siebie formie zaprezentowały osiągnięcia niepodległej Polski po 1989 roku, w takich dziedzinach jak: poezja, powieść, teatr, kino, malarstwo, rzeźba, architektura, opera, muzyka poważna i rozrywkowa, nauki ścisłe i humanistyczne.

Wszystkie prezentacje były ciekawie przedstawione, czasem w bardzo zabawny sposób. Zadaniem Komisji oceniającej było wyróżnić najlepsze. Nagroda to dopłata z funduszu Rady Rodziców do wycieczki klasowej.
I miejsce – I F, osiągnięcia poetyckie,
II miejsce – I A, osiągnięcia w naukach humanistycznych
III miejsce – I D, osiągnięcia teatralne.wyr 2

Inną ciekawą formą obchodów Święta był konkurs klas literacko – plastyczny: „Życzenia dla Niepodległej”. Wyróżnione zostały życzenia przygotowane przez klasę I C.

Na zakończenie obchodów odbył się apel z rozstrzygnięciem konkursu literacko – plastycznego i prezentacji klasowych. Występ szkolnego chóru zachęcił do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.
Koordynatorkami tegorocznej szkolnej Alei Niepodległości były Ewa Jakubowska i Małgorzata Więckowska.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
XY
XY
5 lata temu

Gratuluję młodzieży kreatywności 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x