Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Weekend bez sukcesu. Porażki kadetów i juniorów


slider-siatkowkaMiniony weekend nie był udany dla grup młodzieżowych mławskiego Zawkrza. Mimo, że kadeci i juniorzy rywalizowali na własnym parkiecie, musieli uznać wyższość liderów. Pierwsi okazali się gorsi od warszawskiego Metra, natomiast drudzy przegrali z KPS Siedlce.

KSP Mława nabór

Pewnym wytłumaczeniem może być klasa przeciwników. Metro to niezwykle uznana firma, słynąca ze świetnej pracy z młodzieżą. Siatkarską przygodę z jego barwach zaczynali m.in. Piotr Nowakowski, Karol Kłos oraz Andrzej Wrona. Wszyscy znajdowali się w kadrze Polski, która w minionym roku sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata.

Podopieczni Jana Kanowskiego zaczęli pojedynek od mocnego uderzenia. Po kilku minutach prowadzili 17:9, jednak w szybkim tempie roztrwonili przewagę. Ostatecznie przegrali premierowego seta do 20. Kolejne odsłony nie przyniosły przełamania, mimo to w drugiej było już 23:19 dla zawkrzan. Goście okazali się skuteczniejsi w końcówce, wygrywając spotkanie 3:0.

Juniorzy zaczęli konfrontację z Siedlcami od triumfu w pierwszej partii. Niestety pójść za ciosem się nie dało, przeciwnicy, rywalizujący w poprzednim sezonie jeszcze w pierwszej lidze, okazali się mocni. Kluczem do ich sukcesu była zagrywka. Mławianie przestali sobie z nią radzić, co odbiło się na innych aspektach gry. Przestali regularnie punktować, co skończyło się przegraną 1:3.

W piątek 13 października Zawkrze rozegra kolejny mecz ligowy na własnym boisku. O godz. 18 podopieczni Szymona Zejera rozpoczną mecz z Macovią Maków Mazowiecki. W pierwszym pojedynku zawkrzanie przegrali z tym rywalem 0:3.

Juniorzy

KS Zawkrze Mława – KPS Siedlce 1:3 (23, -11, -19, -18)

Zawkrze: Adam Grądzki, Damian Łuniewski, Paweł Fijałkowski, Kacper Kuciński, Kacper Kłosowski, Piotr Kuźniarski, Łukasz Bober, Paweł Kołakowski, Mateusz Trzciałkowski, Adrian Margas, Dominik Sadowski, Dawid Podlaski (libero), Miłosz Kwieciński (libero)

tabela1

Kadeci

KS Zawkrze Mława – KS Metro II Warszawa 0:3 (-20, -23, -15)

Zawkrze: Paweł Rutecki, Paweł Fijałkowski, Łukasz Cieślak, Piotr Kuźniarski, Damian Łuniewski,  Łukasz Bober, Miłosz Kwieciński (libero), Daniel Ogrodowczyk

tabela2

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz