Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Spectrum – wieczór poetycki z Krzysztofem Kowalskim


1-k-kowalskiW niedzielę (8 listopada br.) w Pubie Warka u Kubary, przy ul. Stary Rynek w Mławie, odbył się wieczór autorski poety – Krzysztofa Kowalskiego połączony z promocją jego nowej książki zatytułowanej „Spectrum”. Artysta urodził się, mieszka i tworzy w Mławie. W 2009 roku wstąpił do Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej, obecnie jest jednym z członków Zarządu.


„Spectrum” to druga propozycja poetycka Kowalskiego. Przypomnijmy, że mławianin zadebiutował w 2011 roku tomikiem „Gra w kolory nocy”. W skład najnowszego zbioru wchodzi kilkanaście utworów nagradzanych w konkursach jednego wiersza podczas spotkań autorskich ze znakomitymi poetami z całej Polski. Są to przede wszystkim wiersze miłosne, lecz nie tylko. „Spectrum” prezentuje różne oblicza miłości, kobiet, historii z życia samego autora, jak i wydarzeń mających miejsce w przeszłości.

Publikacja została sfinalizowana dzięki mikrowsparciu MDK w Mławie w ramach projektu „Artystycznie Energetyczna Mława”. Jednak – jak podkreśla autor – tomik powstał przy współpracy wielu osób, ze ZTZZ i nie tylko – okładkę zaprojektowała poetka – Mikra Szychowiak z Księżyc koło Wrocławia, wiersze zilustrowała artystka z Żuromina – Beata Sobieraj, fotografia poety umieszczona na okładce wyszła spod obiektywu poetki – Anny Humięckiej z Ciechanowa, zaś słowem wstępu opatrzył książkę poeta, prezes Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej – Jarosław Trześniewski-Kwiecień.4

Wieczór upłynął w sympatycznej atmosferze. Wiersze czytał autor, a także goście i przyjaciele z ZTZZ oraz innych pobliskich klubów literackich z sąsiednich miast.

Wydarzenie uświetniły występy muzyczne – Jacka Mianowskiego, Związkowego Barda. Wykonał on m.in. piosenkę, do której tekst napisał kilka lat temu Krzysztof Kowalski. Gościnnie na scenie pojawił się również mławski raper RAD (Radosław Nyga) rapując dwa utwory.

W trakcie imprezy nie zabrakło konkursu jednego wiersza. Wzięło w nim udział 7 tekstów. Jury w składzie Krzysztof Kowalski i Jarosław Trześniewski-Kwiecień przyznali 4 wyróżnienia oraz 3 miejsca: 1. Anna Humięcka z Ciechanowa, 2. Halina Chudek z Mławy,  3. Anna Jelińska z Przasnysza. Laureatów nagrodzono. Również sam poeta, Krzysztof Kowalski, tego wieczoru otrzymał oryginalny upominek – swoją podobiznę, portret wykonany przez Beatę Sobieraj.

Tradycyjnie spotkanie w pubie „u Kubary” uwieńczył pamiątkowy wpis na słynnej „ścianie poetów”.

oprac. MP

Źródło i fot. K. Kowalski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
7 lata temu

Gratuluję! Pozdrawiam ciepło 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x