Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pomagali uczestnikom zdarzeń drogowych, gasili sadze w kominach, usuwali powalone drzewa


straz2W minionym tygodniu strażacy między innymi pomagali uczestnikom zdarzeń drogowych, gasili sadze w kominach, usuwali powalone drzewa.


ksp Mława
Reklama

03.11.2015 roku o godzinie 09.02 w Mławie przy ul. Anny Dobrskiej straż pożarna wypompowywała wodę ze studni. W chwili dojazdu zastępów na miejsce zdarzenia uzyskano informację, że w zbiorniku wodnym znajdują się bakterie Coli, co wykazały wcześniejsze kontrole sanepidu. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały wypompowaniu wody ze zbiornika przy pomocy pompy szlamowej. Akcja trwała 2 godziny 54 minuty.

03.11.2015 roku o godzinie 10.55 w miejscowości Strzałkowo gmina Stupsk doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Opel Corsa, który uderzył w drzewo. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej wewnątrz pojazdu znajdowała się jedna osoba. Działania zastępów JRG PSP Mława i  OSP Stupsk polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia oraz udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej w postaci stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa, opatrzeniu powierzchownych ran, termoizolacji oraz tlenoterapii. Następnie osoba poszkodowana została przekazana zespołowi karetki pogotowia. Dalsze działania zastępów straży polegały na uprzątnięciu pozostałości pokolizyjnych. Zniszczeniu uległ przód pojazdu. Straty oszacowano na około 5 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 5 minut.

05.11.2015 roku o godzinie 01.15 w Mławie na drodze krajowej nr 7 na skrzyżowaniu z ul. Warszawską doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów ciężarowych marki Man i Renault. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazdy znajdowały się na prawym pasie jezdni (na ul. Warszawskiej). Jeden z samochodów przewoził pieczywo (około 6 ton), natomiast drugi przewoził podzespoły dla firmy motoryzacyjnej. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjny z powierzchni około 40m2, które wyciekły z jednego z pojazdów. Osób poszkodowanych nie było. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległa kabina ciągnika siodłowego MAN, tylna cześć naczepy samochodu Renault. Straty oszacowano na około 70 tys. zł. Przyczyny i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 30 minut.

05.11.2015 roku o godzinie 23.04 na drodze gminnej w miejscowości Kowalewko gmina Strzegowo doszło do pożaru samochodu osobowego marki BMW. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęta była komora silnika oraz przedział pasażerski. Działania zastępów z JRG PSP Mława oraz OSP Kowalewo i Niedzbórz polegały podaniu prądu wody na palący się pojazd aż do całkowitego ugaszenia. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było  zwarcie instalacji elektrycznej. Zniszczeniu uległ całkowicie przód samochodu oraz przedział pasażerski. Straty oszacowano na 30 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 43 minuty.

07.11.2015 roku o godzinie 02.44 w miejscowości Nowa Otocznia gmina Wiśniewo doszło do pożaru sadz w kominie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu z JRG PSP Mława polegały na całkowitym wygaszeniu pieca i na zasypaniu palących się sadzy w kominie przy pomocy proszku i piasku. Akcja trwała 54 minuty.

07.11.2015 roku o godzinie 13.54 w miejscowości Wola Szydłowska gmina Stupsk doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki Ford Focus, który uderzył w drzewo i dachował. W chwili dojazdu jednostek ochrony przeciwpożarowej pojazd znajdował się w rowie. Samochodem podróżowały 2 osoby. Wewnątrz pojazdu znajdowała się jedna osoba, która była przytomna. Wraz z personelem karetki ewakuowano pasażera na zewnątrz. Podczas ewakuacji nie zachodziła potrzeba użycia specjalistycznego sprzętu. Druga osoba znajdowała się w radiowozie policyjnym. Działania zastępów z JRG PSP Mława i OSP Stupsk polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na wahadłowym kierowaniu ruchem. Następnie przy użyciu pilarki usunięto gałęzie złamanego przez pojazd drzewa znajdujące się na poboczu drogi i uprzątnięto pozostałości powypadkowe. Po przebadaniu ewakuowanego pasażera pojazdu przez zespół pogotowia nie stwierdzono u niego obrażeń                  i osoba ta pozostała na miejscu zdarzenia. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy, złamaniu uległo przydrożne drzewo i słupek z pikietażem. Straty oszacowano na 4 tys. zł. Przyczyny  i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 1 godzinę 28 minut.

07.11.2015 roku o godzinie 18.23 w miejscowości Kowalewo gmina Wiśniewo w wyniku prawdopodobnie zaprószenia ognia doszło do pożaru piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że paliło się drewno w kotłowni znajdującej się w piwnicy budynku. Działania zastępów z JRG Mława i OSP Kowalewo polegały na podaniu prądu wody na palące się drewno. Następnie otworzono i przewietrzono pomieszczenia piwnicy.   W wyniku pożaru uszkodzeniu uległ licznik wody co spowodowało częściowe zalanie pomieszczenia piwnicy. Wodę z piwnicy wypompowano przy użyciu pompy szlamowej. Straty oszacowano na około 0,3 tys. zł. Uratowano pozostałą część budynku. Wartość uratowanego mienia oszacowano na 150 tys. zł. Akcja trwała 1 godzinę 20 minut.

08.11.2015 roku o godzinie 13.08 w miejscowości Czarnocin gmina Strzegowo doszło do pożaru  sadz w kominie w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Działania zastępu z  OSP Niedzbórz polegały na całkowitym wygaszeniu pieca i zasypaniu palących się sadz piaskiem. Akcja trwała 1 godzinę 14 minut.

08.11.2015 roku o godzinie 14.15 na drodze krajowej nr 7 w Mławie doszło do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych marki Mitsubishi i Saab. Działania zastępów z JRG PSP Mława polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Osób poszkodowanych w kolizji nie było. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległ zderzak i reflektor prawy tylny w samochodzie Mitsubishi a w pojeździe marki Saab zderzak przedni, maska, reflektor lewy przedni. Straty oszacowano na 10 tys. zł. Przyczyny  i okoliczności zdarzenia bada Policja. Akcja trwała 28 minut.

08.11.2015 roku w wyniku silnych podmuchów wiatru jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały usuwając powalone drzewo na drodze w Mławie przy ul. Chrobrego, dwukrotnie w miejscowości Stare Kosiny, gdzie usuwano połamane konary na drodze krajowej nr 7 oraz w miejscowości Konotopa, gdzie drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy. Strat nie odnotowano. Nie odnotowano również osób poszkodowanych.

Źródło KP PSP Mława

Sporządził : mł. bryg. Marek Augustynowicz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x