Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pamięć o Józefie Skrobińskim w Mławie żywa


sliderW bieżącym roku mija 105 rocznica urodzin Józefa Skrobińskiego, malarza i reżysera urodzonego w Mławie.


W lutym 2014 roku – ks. kan. dr Janusz Cegłowski, artyści malarze Ewa Karolina Osowska i Wojciech Rutkowski, oraz w grudniu 2014 roku – Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej występowali z wnioskiem do rady miasta o ustanowienie roku 2015 – Rokiem Józefa Skrobińskiego.

6 listopada 2015 br. sala kina Kosmos Miejskiego Domu Kultury w Mławie była miejscem spotkania podsumowującego „Rok Józefa Skrobińskiego”, na które gości zaprosili ks. kan. dr Janusz Cegłowski, Ewa Karolina Osowska, Wojciech Rutkowski.

Przybyłych na spotkanie przywitała Ewa Karolina Osowska. Ks. Janusz Cegłowski opowiedział o historii międzynarodowych plenerów malarskich odbywających się w Mławie. O tym jak powstał pomysł warsztatów malarskich dla dzieci i ostatnim przedsięwzięciu – warsztatach animacji filmowej. Przybliżył też sylwetkę Józefa Skrobińskiego.

Absolwentka łódzkiej filmówki Magdalena Bryll. przedstawiła krótką historię animacji filmowej. Opowiedziała o warsztatach, które przeprowadziła dla mławskiej młodzieży. Uczestnicy spotkania obejrzeli dwa filmy wykonane podczas Warsztatów Animacji Filmowej oraz 2 filmy Józefa Skrobińskiego. Młodzieży uczestniczącej w zajęciach oraz osobom pomagającym w ich realizacji w imieniu organizatorów podziękowała pani Ewa Karolina Osowska.

Malarz Wojciech Rutkowski opowiedział o projekcie, który realizował, pt. „Maluj z Artystą” i zaprosił do Galerii FOYER na wernisaż wystawy. W sali kina można też było obejrzeć wystawę starych modeli projektorów filmowych. Organizatorzy zaprosili młodzież na kolejne warsztaty za rok.

Projekt został zrealizowany ze środków MDK w ramach programu mikrowsparcia „Artystycznie Energetyczna Mława”

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x