Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pamięć o Józefie Skrobińskim w Mławie żywa


sliderW bieżącym roku mija 105 rocznica urodzin Józefa Skrobińskiego, malarza i reżysera urodzonego w Mławie.

KSP Mława nabór

W lutym 2014 roku – ks. kan. dr Janusz Cegłowski, artyści malarze Ewa Karolina Osowska i Wojciech Rutkowski, oraz w grudniu 2014 roku – Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej występowali z wnioskiem do rady miasta o ustanowienie roku 2015 – Rokiem Józefa Skrobińskiego.

6 listopada 2015 br. sala kina Kosmos Miejskiego Domu Kultury w Mławie była miejscem spotkania podsumowującego „Rok Józefa Skrobińskiego”, na które gości zaprosili ks. kan. dr Janusz Cegłowski, Ewa Karolina Osowska, Wojciech Rutkowski.

Przybyłych na spotkanie przywitała Ewa Karolina Osowska. Ks. Janusz Cegłowski opowiedział o historii międzynarodowych plenerów malarskich odbywających się w Mławie. O tym jak powstał pomysł warsztatów malarskich dla dzieci i ostatnim przedsięwzięciu – warsztatach animacji filmowej. Przybliżył też sylwetkę Józefa Skrobińskiego.

Absolwentka łódzkiej filmówki Magdalena Bryll. przedstawiła krótką historię animacji filmowej. Opowiedziała o warsztatach, które przeprowadziła dla mławskiej młodzieży. Uczestnicy spotkania obejrzeli dwa filmy wykonane podczas Warsztatów Animacji Filmowej oraz 2 filmy Józefa Skrobińskiego. Młodzieży uczestniczącej w zajęciach oraz osobom pomagającym w ich realizacji w imieniu organizatorów podziękowała pani Ewa Karolina Osowska.

Malarz Wojciech Rutkowski opowiedział o projekcie, który realizował, pt. „Maluj z Artystą” i zaprosił do Galerii FOYER na wernisaż wystawy. W sali kina można też było obejrzeć wystawę starych modeli projektorów filmowych. Organizatorzy zaprosili młodzież na kolejne warsztaty za rok.

Projekt został zrealizowany ze środków MDK w ramach programu mikrowsparcia „Artystycznie Energetyczna Mława”

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz