Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ikony Stylu przepis na dobrą formę


sliderAktywność fizyczna i dieta bez słodyczy – to przepis Heleny Norowicz na dobrą formę oraz piękny wygląd.


W sali Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie, w piątek 6 listopada, odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie z cyklu „Spotkań z pasjami, Akcja: e-motywacja”. Przypomnijmy: są to spotkania ze specjalnymi gośćmi online na żywo w formie wideokonferencji.

W piątek była to właśnie aktorka i modelka Helena Norowicz, oraz stały gość spotkań – psycholog Tomasz Kozłowski.

Pani Helena opowiadała o swojej karierze aktorskiej, o przejściu na emeryturę i uczuciach z tym związanych oraz o tym, jak w wieku 80 lat została modelką. Przejście na emeryturę było dla niej czasem trudnym, długo nie mogła pogodzić się z nową sytuacją. Pomocne okazały się głównie praca na działce, gimnastyka, czytanie książek, spotkania z ludźmi – rytuały oraz drobne przyjemności dnia codziennego. Jako przepis na dobrą formę oraz piękny wygląd aktorka podała aktywność fizyczną i umysłową oraz to, że nie je słodyczy.

Na koniec biblioteka zaskoczyła wszystkich miłą niespodzianką. Uczestniczki spotkania zostały zaproszone do wzięcia udziału w ćwiczeniu z artecoachingu, w którym wykorzystuje się różne dziedziny sztuki. Ćwiczenia tego typu pozwalają na wyrwanie się z codziennych schematów, uruchamiają talenty, o których często zapominamy oraz wyzwalają pokłady pozytywnej energii.

Efektem ćwiczenia było powstanie wielu kolorowych i ciekawych kolaży o różnej tematyce. Wspólne spotkanie przy kawie i ciastkach z pewnością można zaliczyć do „przyjemności dnia codziennego”.

Na następne spotkanie z tego cyklu Biblioteka zaprasza 19 listopada.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x