Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Ikony Stylu przepis na dobrą formę


sliderAktywność fizyczna i dieta bez słodyczy – to przepis Heleny Norowicz na dobrą formę oraz piękny wygląd.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W sali Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Bolesława Prusa w Mławie, w piątek 6 listopada, odbyło się kolejne, trzecie już spotkanie z cyklu „Spotkań z pasjami, Akcja: e-motywacja”. Przypomnijmy: są to spotkania ze specjalnymi gośćmi online na żywo w formie wideokonferencji.

W piątek była to właśnie aktorka i modelka Helena Norowicz, oraz stały gość spotkań – psycholog Tomasz Kozłowski.

Pani Helena opowiadała o swojej karierze aktorskiej, o przejściu na emeryturę i uczuciach z tym związanych oraz o tym, jak w wieku 80 lat została modelką. Przejście na emeryturę było dla niej czasem trudnym, długo nie mogła pogodzić się z nową sytuacją. Pomocne okazały się głównie praca na działce, gimnastyka, czytanie książek, spotkania z ludźmi – rytuały oraz drobne przyjemności dnia codziennego. Jako przepis na dobrą formę oraz piękny wygląd aktorka podała aktywność fizyczną i umysłową oraz to, że nie je słodyczy.

Na koniec biblioteka zaskoczyła wszystkich miłą niespodzianką. Uczestniczki spotkania zostały zaproszone do wzięcia udziału w ćwiczeniu z artecoachingu, w którym wykorzystuje się różne dziedziny sztuki. Ćwiczenia tego typu pozwalają na wyrwanie się z codziennych schematów, uruchamiają talenty, o których często zapominamy oraz wyzwalają pokłady pozytywnej energii.

Efektem ćwiczenia było powstanie wielu kolorowych i ciekawych kolaży o różnej tematyce. Wspólne spotkanie przy kawie i ciastkach z pewnością można zaliczyć do „przyjemności dnia codziennego”.

Na następne spotkanie z tego cyklu Biblioteka zaprasza 19 listopada.

RK

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500