Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Skrzynia Czasu już zamknięta


sliderDziś pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego przetransportowali i umieścili  Skrzynię Czasu w miejscu jej stałej lokalizacji.


ksp Mława
Reklama

Sarkofag, w którym została umieszczona skrzynia, wykonany jest z izolującego od wilgoci płaszcza żelbetowego. Konstrukcja samej skrzyni – ze stali nierdzewnej z hermetycznym wiekiem, również ma na celu odizolowanie umieszczonych tam pamiątek od wpływu warunków atmosferycznych.

W skrzyni umieszczono 100 depozytów – ostatni z Rumunii nadszedł tuż przed zamknięciem skrzyni.

Skrzynia Czasu zabezpieczona jest betonowym wiekiem, na którym ułożony będzie bruk kamienny i żeliwna pokrywa z napisem „Skrzynia Czasu 2015 – 2115”.

Oficjalne zamknięcie skrzyni odbędzie się 11 listopada br.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Pitagoras
Pitagoras
6 lata temu

Wspaniała idea. Cieszę się, że Mława dołączyła do Łeby i innych do miast kontynuujących w ślad za nią tę wyjątkową tradycję.

XY
XY
6 lata temu

Świetna inicjatywa z tą skrzynią.

...
...
6 lata temu

Pan burmistrz szczęśliwy, bo zamieścił w skrzyni swój elaborat, powinien dołączyć do niego zdjęcia wszystkich wyciętych ostatnio drzew, tych chorych, ale przede wszystkim tych zdrowych oraz zdjęcia pokiereszowanych lip rosnących wokół ratusza, które są coraz bardziej anemiczne i którym coraz trudniej odrastają gałązki. Szkoda mi tych drzew, serce się kraje gdy je wiosną strzygą. Czy ktoś wyjaśni: dlaczego? w jakim celu, czym one zawiniły, że tak muszą cierpieć??????????????

mm
mm
6 lata temu
Reply to  ...

Za wiele was tam było, liście,
Co wzdychacie tak uroczyście,
Gdy się w nocy nieskończoność otwiera
O liście, kasztanowe liście!
Wieczność nie powinna tak doskwierać.

M. Pawlikowska-Jasnorzewska

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x