Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Skrzynia Czasu już zamknięta


sliderDziś pracownicy Mławskiego Przedsiębiorstwa Drogowo-Mostowego przetransportowali i umieścili  Skrzynię Czasu w miejscu jej stałej lokalizacji.

KSP Mława nabór

Sarkofag, w którym została umieszczona skrzynia, wykonany jest z izolującego od wilgoci płaszcza żelbetowego. Konstrukcja samej skrzyni – ze stali nierdzewnej z hermetycznym wiekiem, również ma na celu odizolowanie umieszczonych tam pamiątek od wpływu warunków atmosferycznych.

W skrzyni umieszczono 100 depozytów – ostatni z Rumunii nadszedł tuż przed zamknięciem skrzyni.

Skrzynia Czasu zabezpieczona jest betonowym wiekiem, na którym ułożony będzie bruk kamienny i żeliwna pokrywa z napisem „Skrzynia Czasu 2015 – 2115”.

Oficjalne zamknięcie skrzyni odbędzie się 11 listopada br.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Skrzynia Czasu już zamknięta"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pitagoras
Gość

Wspaniała idea. Cieszę się, że Mława dołączyła do Łeby i innych do miast kontynuujących w ślad za nią tę wyjątkową tradycję.

XY
Gość

Świetna inicjatywa z tą skrzynią.

...
Gość

Pan burmistrz szczęśliwy, bo zamieścił w skrzyni swój elaborat, powinien dołączyć do niego zdjęcia wszystkich wyciętych ostatnio drzew, tych chorych, ale przede wszystkim tych zdrowych oraz zdjęcia pokiereszowanych lip rosnących wokół ratusza, które są coraz bardziej anemiczne i którym coraz trudniej odrastają gałązki. Szkoda mi tych drzew, serce się kraje gdy je wiosną strzygą. Czy ktoś wyjaśni: dlaczego? w jakim celu, czym one zawiniły, że tak muszą cierpieć??????????????

mm
Gość

Za wiele was tam było, liście,
Co wzdychacie tak uroczyście,
Gdy się w nocy nieskończoność otwiera
O liście, kasztanowe liście!
Wieczność nie powinna tak doskwierać.

M. Pawlikowska-Jasnorzewska

wpDiscuz