Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Kuciejczyk na podium w Tucholi i Serocku


KuciejczykSezon biegowy zbliża się powoli do końca, dlatego Henryk Kuciejczyk nie próżnuje. W ciągu weekendu biegacz mieszkający w Szydłowie potrafił zaliczyć dwa występy. Na dodatek nie ograniczył się do samego udziału.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Październikowy maraton dla szydłowianina rozpoczął się w Tucholi. Szósta edycja Biegu im. świętego Huberta zgromadziła na starcie ponad czterystu śmiałków. Do pokonania mieli dystans 15 kilometrów – trasa w większości prowadziła przez Bory Tucholskie, wokół urokliwej rzeki Brdy (każdego roku spływają nią tysiące kajakarzy).

– Pod względem krajoznawczym impreza wręcz urzekająca. Ściganie się w lesie ma swój urok, tym bardziej, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Przygotowali zawody wręcz perfekcyjnie, a możliwość obcowania z jastrzębiem była niezapominanym przeżyciem – wyjaśnia Kuciejczyk.

Nasz zawodnik nie zawiódł pod względem sportowym. Do mety dotarł po 57 minutach, co pozwoliło mu uplasować się na 24. pozycji w klasyfikacji generalnej. W kategorii M-50 okazał się najlepszy, drugiego Piotra Szymańskiego wyprzedził raptem o pół minuty.

Dzień później Kuciejczyk pojawił się w Serocku, gdzie po raz czwarty rozegrano Bieg Niepodległości. Dystans 10 kilometrów pokonał w trzydzieści siedem minut i dwadzieścia jeden sekund. To wystarczyło do zajęcia siódmego miejsca w „generalce”, a przede wszystkim triumf w swojej kategorii wiekowej.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500