Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Kuciejczyk na podium w Tucholi i Serocku


KuciejczykSezon biegowy zbliża się powoli do końca, dlatego Henryk Kuciejczyk nie próżnuje. W ciągu weekendu biegacz mieszkający w Szydłowie potrafił zaliczyć dwa występy. Na dodatek nie ograniczył się do samego udziału.

KSP Mława nabór

Październikowy maraton dla szydłowianina rozpoczął się w Tucholi. Szósta edycja Biegu im. świętego Huberta zgromadziła na starcie ponad czterystu śmiałków. Do pokonania mieli dystans 15 kilometrów – trasa w większości prowadziła przez Bory Tucholskie, wokół urokliwej rzeki Brdy (każdego roku spływają nią tysiące kajakarzy).

– Pod względem krajoznawczym impreza wręcz urzekająca. Ściganie się w lesie ma swój urok, tym bardziej, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Przygotowali zawody wręcz perfekcyjnie, a możliwość obcowania z jastrzębiem była niezapominanym przeżyciem – wyjaśnia Kuciejczyk.

Nasz zawodnik nie zawiódł pod względem sportowym. Do mety dotarł po 57 minutach, co pozwoliło mu uplasować się na 24. pozycji w klasyfikacji generalnej. W kategorii M-50 okazał się najlepszy, drugiego Piotra Szymańskiego wyprzedził raptem o pół minuty.

Dzień później Kuciejczyk pojawił się w Serocku, gdzie po raz czwarty rozegrano Bieg Niepodległości. Dystans 10 kilometrów pokonał w trzydzieści siedem minut i dwadzieścia jeden sekund. To wystarczyło do zajęcia siódmego miejsca w „generalce”, a przede wszystkim triumf w swojej kategorii wiekowej.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz