Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski kandydat do sejmiku PSL Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Policyjny bilans świątecznego weekendu. Znicz 2015


bilans-weekenduMławscy policjanci podsumowali działania  Znicz 2015 oraz zdarzenia, do których doszło w czasie świątecznego weekendu. Na terenie naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Zatrzymano natomiast nietrzeźwego kierującego. Doszło także do kilku kradzieży, w tym kradzieży samochodu.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Podczas weekendu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 460 kierujących. Chwilę po północy, 1 listopada, w miejscowości Windyki, interweniujący patrol  policji zatrzymał kierującego samochodem marki Ford Escort. 25- letni Patryk Z., mieszkaniec pow. nidzickiego miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu. Przewoził dwóch nietrzeźwych pasażerów.

W ciągu weekendu, na drogach powiatu mławskiego, policjanci ukarali mandatami 68 osób, w tym 9 pieszych. Głównymi przewinieniami kierowców była nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscu objętym zakazem, parkowanie pojazdu przy przejściu dla pieszych (w odległości mniejszej niż 10 metrów ) oraz  rozmowy przez telefon komórkowy. Wykroczenia popełniane przez pieszych, to nie używanie elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Świąteczny weekend to również czas większej aktywności złodziei. Mławska policja odnotowała trzy zdarzenia dotyczące kradzieży, w tym kradzież samochodu osobowego marki Renault Megane na szkodę mieszkanki Niemiec. Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 listopada w miejscowości Nosarzewo Borowe, gm. Szydłowo. Nieznani sprawcy, po wybiciu szyby auta, ukradli zaparkowane na prywatnej posesji renault  megane kombi,  koloru białego , rok produkcji 2013. Trwają czynności policji.

31 października, w nocy, w miejscowości Nowa Sławogóra, nieznany sprawca wszedł na teren prywatnej posesji i z niezamkniętego samochodu marki Opel Omega ukradł portfel wraz z dokumentami i kartą bankomatową oraz kurtę zimową marki 4F.

1 listopada mieszkaniec ul. Gdyńskiej w Mławie zgłosił włamanie do jego domu. Podczas nieobecności mławianina, nieznany sprawca wybił szybę w oknie i po przedostaniu się do pomieszczeń, ukradł telewizor LCD marki  Sharp oraz monitor LCD marki LG. Postępowanie prowadzi KPP  w Mławie.

Podczas świątecznego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego ani zdarzenia z udziałem pieszego. Głównym zadaniem pełniących służbę policjantów a także współpracujących z nimi funkcjonariuszy straży miejskiej,  było udzielanie pomocy kierowcom i pieszym.

Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500