Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławskie cmentarze nocą


sliderUroczystość Wszystkich Świętych, a szczególnie Dzień Zaduszny niosą ze sobą klimat zadumy i wspomnień o tych co odeszli.


Wtedy cmentarze oświetlone zniczami szczególnie pięknie wyglądają po zmroku. I tak też jest na mławskich cmentarzach.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
7 lata temu

W tym roku, ale chyba i w ubiegłym zbierali na cmentarzu dwa dni na jakieś tablice, szkoda że nie wiadomo na jakie

...
...
7 lata temu

Pięknie wyglądają rozświetlone cmentarze z oddali, Cmentarz parafialny w Mławie ma swój urok, jest wyjątkowy nie tylko ze względu na swe położenie, ale ze względu na odmienność, ze względu na obecność starych mogił, zabytkowych pomników jakże odmiennych od obecnie stawianych, oryginalnych, takich z duszą.
Niemniej spacerując alejkami uważam, że stawianie tylu zniczy, kwiatów jest przesadą, no ale cóż u nas już tak jest: zastaw się, a postaw się.
O wiele ładniej, dostojniej wyglądają groby ozdobione z umiarem i gustem niż te na których jest przesyt. Te zapełnione, przepełnione kojarzą się z bożonarodzeniowymi choinkami lub… jarmarcznymi ewentualnie odpustowymi straganami.
Zamiast ładować tyle kasy w ozdobienie grobów bliskich, lepiej byłoby wrzucić te pieniądze do skarbonki na odnowienie starych, zabytkowych mogił…

Karola
Karola
7 lata temu
Reply to  ...

Myślę, że na ilość ustawianych zniczy nie do końca ma się wpływ, ponieważ wiele osób chce zapalić światełko od siebie. Inna sprawa, że bardzo zmieniło się samo wzornictwo. Na rynku znicze dostępne są w różnorodnych odmianach i formach, często właśnie kolorowe i ozdobne, znicze latarnie, znicze kwiaty, znicze serca, takie w wersji bożonarodzeniowej – à la choinka – też widywałam. Dla mnie im bardziej zwyczajny, tym lepiej. W głowie mam też zakodowany obraz znicza w kształcie prostej miseczki lub misy… Wiadomo mniej był odporny na wiatr, łatwo gasł… ale jakoś tak…

wrażliwy
wrażliwy
7 lata temu
Reply to  Karola

Też mi się wydaje, że bardziej niż liczba światełek, to jednak wygląd współczesnych zniczy nadaje całości „odpustowy charakter”. Przykładowo w cerkwiach, taka mnogość zapalonych świec, to wygląda przepięknie…

mink
mink
7 lata temu

Cmentarz Św. Wawrzyńca jest przepiękny, położony na wzgórzu i uroku dodaje mu stary kościół. W okolicy nie znam równie ciekawie położonego cmentarza z widokiem na centrum Mławy.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x