Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Ślubowanie uczniów klas pierwszych w SP nr 4


130-2.resized28 października 2015 roku pięknie udekorowana sala gimnastyczna zapełniła się odświętnie ubranymi pierwszoklasistami. W tym dniu wszyscy pierwszoklasiści przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie.


Uczniowie przygotowali program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Z przejęciem i ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Wszyscy uczniowie doskonale znali swoje role i z uśmiechem na twarzy prezentowali się przed najważniejszymi widzami- rodzicami.

Następnie po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klas pierwszych, w niezwykle podniosłej atmosferze, złożyli uroczyste przyrzeczenie:

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować kiedy dorosnę.

Ślubuję być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

130-11.resizedPrzyrzeczenie złożyli także rodzice, którzy obiecali, że będą wspierać swoje dzieci, akceptować je oraz pomagać im. Następnie poprzez symboliczne dotknięcie kolorowym ołówkiem pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Joanna Wyszkowska, Pani Wicedyrektor Małgorzata Krupa i Pani Wicedyrektor Krystyna Weselak. Po tak doniosłej chwili zabrała glos Pani Dyrektor, która podkreśliła rangę tego wydarzenia, nawiązała do obchodów 130-lecia istnienia naszej placówki i życzyła najmłodszym ciekawości świata, satysfakcji ze zdobywania wiedzy
i radości z każdego dnia.

Zgodnie z tradycją naszej szkoły wszyscy pierwszoklasiści otrzymali prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Na dzieci czekał też w klasie słodki poczęstunek.

Dzisiejszy dzień był wyjątkowy zarówno dla uczniów, jak i dla rodziców, którzy nie kryjąc wzruszenia, z dumą podziwiali swoje pociechy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pasji i chęci poznawania tego, co nowe i nieznane, bo „nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć, świadczy o naszej mądrości”. (Władysław Grzeszczyk)

130-7.resized 130-1.resized 130-5.resized 130-14.resized 130-16.resized 130-17.resized

Źródło: Zespół Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x