Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żywa lekcja historii


slider28 października uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mławie udali się na jesienny spacer z panem Januszem Dębskim – fotografem i regionalistą.


Uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć wystawę fotograficzno – dokumentalną ze zbiorów pana Dębskiego pt.: „Historia i dzień dzisiejszy Kościoła Świętego Wawrzyńca i cmentarza parafialnego”

Wychowankowie ze skupieniem wysłuchali historii powstania cmentarza Świętego Wawrzyńca, oddali cześć poległym żołnierzom oraz z ciekawością podziwiali stare zabytkowe nagrobki.

Na koniec prowadzący wycieczkę zadał kilka pytań dotyczących historii mławskich cmentarzy. Za poprawne odpowiedzi dzieci otrzymały drobne upominki.

źródło i foto: SOSW Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x