Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Finał XI Kampanii Białych Serc


IMG_2870

foto: organizatorzy

Słoneczne ogrody Mława

We wtorek zakończył się dwutygodniowy, pokojowy protest przeciw uzależnieniom. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „S.O.S. DLA MŁODZIEŻY”.

Ostatni dzień kampanii poświęcony został tragicznie zmarłym ofiarom uzależnień. O godz. 19.30 rozpoczęła się „NOC STAREGO PARTYZANTA”, wspominano zmarłego w zeszłym roku Wiesława Hagedornego, dziennikarza, publicystę, ambasadora Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów. – Wiesław Hagedorny wspierał od wielu lat Kampanię Białych Serc, a także poprzez swoje artykuły i ludzką postawę bronił ludzi bezdomnych, uzależnionych – podkreśla Mariusz Zalewski, szef Grupy Zalewski Patrol, inicjator kampanii.
Później zebrani przenieśli się, na cmentarz, gdzie zapłonęło Ciepłe Serce Pamięci. Tym zakończyła się trwająca 2 tygodnie (od 12 października) kampania, podczas której w wielu miejscach w kraju odbywały się prelekcje o tematyce antyuzależnieniowej, warsztaty, szkolenia profilaktyczne, imprezy sportowe promujące zdrowy styl życia, spotkania młodzieży z policjantami oraz osobami uzależnionymi, koncerty, głośne Marsze Białych Serc przeciwko narkotykom (o tym 23 października w Mławie pisaliśmy już w „Codzienniku”), wieczory pamięci poświęcone ofiarom uzależnień i wiele innych akcji.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500