Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

ZNICZ 2015 – w trosce o bezpieczeństwo


bilans-weekenduJuż od najbliższego piątku mazowiecka policja rozpoczyna wzmożone działania prewencyjne ZNICZ 2015. Wszystko po to, by świąteczny weekend minął jak najbezpieczniej. Akcja potrwa do 2 listopada. W tym czasie policjanci kontrolować będą drogi w rejonach cmentarzy oraz główne ciągi komunikacyjne.


Najbliższe święto to szczególny czas spotkań rodzinnych przy grobach najbliższych. W związku z tym, jak co roku w tym okresie należy się spodziewać zwiększonego ruchu na drogach, zwłaszcza w rejonie cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Wzmożony ruch to zwiększone ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Wszędzie tam, gdzie będzie to niezbędne do utrzymania porządku i bezpieczeństwa na drogach pojawi się znacznie większa ilość patroli.

Jednym z głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę, zwłaszcza w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu. Policjanci będą także ręcznie kierować ruchem. Należy więc bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów oraz znaków drogowych pamiętając, że w tych dniach w wielu miejscach możne zostać zmieniona organizacja ruchu.

Zaduszki to czas gdy wiele osób przemieszcza się na duże odległości samochodami. Pamiętajmy, że jest to już okres szybko zapadającego zmroku i niekorzystnych warunków atmosferycznych. By bezpiecznie podróżować warto pomyśleć o zapewnieniu sobie i swoim najbliższym maksimum bezpieczeństwa.

By to zrobić niezbędny jest zdrowy rozsądek i stosowanie się do Organizacja ruchu MĹ‚awa - WĂłlkaprzepisów ruchu drogowego.
– należy dostosować prędkość do panujących warunków drogowych, zachować właściwy odstęp pomiędzy pojazdami;
– zasadą jest także sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, zwłaszcza, jeżeli wybieramy się w dłuższą drogę;
– należy zwracać baczną uwagę na znaki drogowe, które w wielu miejscach będą informowały o zmianie organizacji ruchu;
– szczególną uwagę należy zwrócić na przemieszczających się pieszych.

Pamiętajmy, że pieszy poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Podczas akcji Znicz mazowiecka drogówka będzie prowadzić też działania „Bezpieczni po zmroku”, sprawdzając czy piesi i rowerzyści poruszający się po drogach używają elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia. Policjanci zachęcają do używania odblasków po zmroku także w mieście.

Działania ZNICZ, będą prowadzone nie tylko na drogach i nie tylkoOrganizacja ruchu MĹ‚awa - WĂłlka przez policjantów ruchu drogowego. Służby patrolowo-interwencyjne będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na cmentarzach i w ich rejonach. Policjanci czuwać będą także nad bezpieczeństwem na dworcach kolejowych i autobusowych.

Policjanci zachęcają mieszkańców Mławy i osoby przyjezdne do korzystania ze specjalnych linii autobusowych, które wyznaczonymi drogami najszybciej dowiozą nas w rejon miejskich cmentarzy (informacja na stronie UMM).

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x