Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

„Wystarczy jeden telefon, żeby kupić dopalacze”


IMG_0709W ramach XI Kampanii Białych Serc młodzież dyskutowała o tych środkach. Temat jednak okazał się bardzo trudny, bo młodzi goście nie do końca chcieli się otworzyć.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


W debacie „Młodych o młodych” 26 października wzięli udział uczniowie ze Stupska, Zielonej (pow. żuromiński), Kuczborka-Osady (pow. żuromiński), Wieczfni Kościelnej, I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie oraz tutejszych Zespołów Szkół nr 1, 2 i 4. Towarzyszyli im nauczyciele, zaproszono także naczelnika wydziału edukacji i zdrowia ze starostwa – Jana Wtulicha i Annę Pawłowską z mławskiej komendy policji.

Inicjator wszystkich akcji związanych z kampanią Mariusz Zalewski pytał m.in., czy wiedza wśród młodzieży o dopalaczach jest wystarczająca, dlaczego ludzie po nie sięgają, dlaczego wizja utraty zdrowia, a nawet życia nie odstrasza od eksperymentowania z tymi środkami albo, jak ostrzegać przez dopalaczami. Młodzi ludzie niechętnie odpowiadali na te pytania, jednak najczęściej padały zarzuty wobec rodziców – że ich nie słuchają, nie obserwują i nie interesują się ich życiem. Problemem jest też wpływ rówieśników, którzy naciskają na zażycie narkotyku, czy napicie się alkoholu, a abstynentów nie akceptują. Do tego dopalacze są łatwo dostępne. – Wystarczy jeden telefon, żeby je kupić i przywożą nawet na miejsce – mówiła jedna z uczennic.

Podsumowując, Mariusz Zalewski zauważył, że środowisko młodzieży jest hermetycznie zamknięte w tym temacie w stosunku do dorosłych. Apelował, by młodzi pomagali młodym, gdy jest jeszcze czas, bo Grupa Zalewski Patrol często dociera do nich za późno, znajdują ich w pustostanach lub na dworcach. – Nie możecie ukrywać swojej wiedzy, bo my nie zrobimy bez niej nic – usłyszeli zgromadzeni uczniowie.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500