Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
meblolux

Mława. Wykopali szkielet


szczatkiW podwórzu „starej poczty”, podczas prac ziemnych przy podłączaniu budynku do sieci ciepłowniczej, odnaleziono szczątki ludzkie.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Policja potwierdza jedynie fakt, że wczoraj (28 października) takie zdarzenie miało miejsce. Pracownicy robiący wykopy pod magistralę natknęli się na kości ludzkie, znaleziono m.in. czaszkę. Dziś wykopali jeszcze kawałek szczęki i kość, prawdopodobnie udową.

Sprawę bada prokuratura. – Wykonujemy czynności, oględziny tych szczątków będą przeprowadzone w ciągu kilku dni, lekarz wykona quazi-sekcję. Nie potwierdzamy, że w czaszce była przestrzelina, to musi orzec biegły – informuje Marcin Bagiński, prokurator rejonowy w Mławie. Jak dodaje, zwłoki znajdują się obecnie w prosektorium, a później trafią do zakładu medycyny sądowej. Trudno ocenić, czy to jeden szkielet, czy więcej. Znaleziskiem interesuje się też archeolog z Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie Andrzej Grzymkowski. Zdradza, że szczątki zostały znalezione w odległości ok. 2 m od wejścia do kamienicy przy ul. Żeromskiego w podwórzu, leżały na głębokości nie większej niż 60-70 cm. W czaszce był otwór, być może od kuli, a reszta szkieletu została uszkodzona przez koparkę.

Nie znaleziono przedmiotów typu guziki od munduru wojskowego czy pas, które pozwoliłyby określić, z jakich czasów pochodzą szczątki. Andrzej Grzymkowski podejrzewa, że z okresu drugiej wojny światowej lub powojennego. – Mogła to być osoba zastrzelona przez Niemców albo UB [nieopodal w budynku przy ul. Reymonta znajdowała się siedziba Urzędu Bezpieczeństwa – przyp. red.] – mówi. Prac ziemnych nie przerwano – jak tłumaczy prokurator – nie było takiej potrzeby, gdyż czynności na miejscu już zakończono. Natomiast archeolog dodaje, że robotnicy zostali uczuleni, aby zgłaszać ewentualne, kolejne znaleziska.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
MartaM
Gość
MartaM

Wiadomo było , że tam można trafić na takie znalezisko i pozwolono wjechać koparce i co gorsza kontynuować prace po znalezieniu czaszki?! Powinno natychmiast wstrzymać roboty! Brak słów. Ale czego nie wolno robić Arentowi