Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Narkotyki i dopalacze nadal problemem w Mławie


pol-1-mMława nadal pozostaje dobrym rynkiem zbytu dla dealerów narkotyków i dopalaczy.


Mławska komenda policji może pochwalić się sukcesami w przeciwdziałaniu wprowadzaniu do obrotu niedozwolonych środków psychoaktywnych. Tylko w 2015 roku dzięki działaniom policji zlikwidowano 11 plantacji marihuany. Dla orientacji z jednego krzaka konopi otrzymuje się ok. 22 g narkotyku – czyli 20 – 40 „działek”

. Łącznie zabezpieczono 520,36 g narkotyków – statystycznie w sztukach jest to 2167 – to najwyższe wskaźniki w woj. mazowieckim – przedstawia dane statystyczne komendant mł. insp. Artur Ryfiński – zabezpieczaliśmy środki w różnych formach – krzaki konopi, grzyby, dopalacze, farmakologię.

Sukcesy policji w walce z narkomanią cieszą, ale jest też druga strona medalu. Tak wysokie statystki świadczą o atrakcyjności mławskiego rynku dla dilerów wszelakich środków psychoaktywnych.

JK

W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomani osoba, która posiada środki odurzające bądź substancje psychotropowe podlega karze pozbawienia wolności na czas od 3 lat. Jeśli zaś osoba posiada przy sobie znaczne ilości zabronionych substancji podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jeśli ktoś ma nieznaczne ilości tych substancji, to sąd może na niego nałożyć grzywnę, ograniczyć wolność lub pozbawić wolności do roku.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
w temacie
w temacie
6 lata temu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x