Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Wpadli kolejni pijani kierowcy


bilans-weekendu

fot. ilustracyjna

KSP Mława nabór

Mławscy stróże prawa tylko w weekend skontrolowali pod kątem trzeźwości 550 kierowców, trzech było pod wpływem alkoholu.

Niechlubny, rekordowy wynik 2,5 prom. należał do 27-letniego Radosława M., mieszkańca naszego powiatu, który poruszał się oplem astrą. Na policyjny patrol natknął się w ostatni piątek po godz. 17 w Dzierzgowie. Kilka godzin wcześniej w Kęczewie (gm. Lipowiec Kościelny) Krzysztof K., 44-latek także z pow. mławskiego „wydmuchał” 1,4 prom. Jechał samochodem marki Peugeot Partner. Kolejnego dnia przed południem w Chmielewie Wielkim (gm. Wieczfnia Kościelna) skontrolowany został, podróżujący motorowerem, Kazimierz Ś. Ten 57-latek zamieszkały również w Mławskiem miał ponad 1,5 prom. alkoholu w organizmie.

– Podczas weekendu policjanci ukarali mandatami 63 kierujących samochodami. Najsurowiej karanymi przewinieniami kierowców była nadmierna prędkość oraz wykonywanie manewru wyprzedzania w miejscu niedozwolonym- informuje asp. Anna Pawłowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Mandaty dostało także 11 pieszych, którzy przeważnie przechodzili przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. A dwóch nie miało elementów odblaskowych, mimo że poruszali się drogą poza terenem zabudowanym.

A od najbliższego piątku policja rozpoczyna działania „Znicz 2015”, już teraz jednak mundurowi ponawiają swój apel o ostrożność i rozwagę na drodze.

Oprac. el
Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz