Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Wieczfni Kościelnej inwestują w angielski


Wieczfnia-IIab-1W roku szkolnym 2015/2016 w Zespole Szkół w Wieczfni Kościelnej podobnie jak w ubiegłym roku organizowane są dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Mają one  formę jednej dodatkowej godziny tygodniowo dla każdej grupy rozszerzonej w klasach Ia, Ib, IIa i IIb gimnazjum.


Zajęcia, w których uczestniczą wszyscy uczniowie grup rozszerzonych,  prowadzone są nauczyciela języka angielskiego p. Zbigniewa Krystkiewicza. Tym samym wszystkie grupy rozszerzone mają tygodniowo nie trzy (standardowo) a cztery godziny zajęć z języka angielskiego.

Zajęcia są prowadzone w ramach umowy z Gminą Wieczfnia Kościelna i są  finansowane ze środków finansowych pozyskanych przez gminę z loterii fantowej, która została przeprowadzona w czasie Dożynek gminno-parafialnych we wrześniu br.Wieczfnia-IIab-3

Uczniowie spotykają się raz w tygodniu zgodnie z opracowanym harmonogramem. Zajęcia rozpoczęły się na początku października i trwać będą aż do końca czerwca 2016 roku.
Podczas zajęć uczniowie rozwijają wszystkie umiejętności językowe, poszerzają zakres słownictwa i rozwiązują zadania egzaminacyjne.

Komentarz:

Zbigniew Krystkiewicz (nauczyciel jęz. ang.) :

„Zastosowane rozwiązanie sprawdziło się doskonale w ubiegłym roku w naszej szkole. Dzięki takiej formie nie musimy tworzyć żadnych dodatkowych grup językowych. Dużo łatwiej jest również dorzucić każdej grupie rozszerzonej po jednej godzinie niż np. szukać terminu dla 3 dodatkowej godzin dla grupy składającej się z uczniów z różnych klas.”

„Mnie osobiście cieszy fakt, że wszyscy uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach. Jedna dodatkowa godzina tygodniowo daje nam niesamowite pole do pracy gdyż realny czas pracy
z uczniem w ciągu roku zwiększa się aż o jedną trzecią i zamiast np. 110 godzin rocznie mamy ich ok. 145. Mam nadzieję, że już wkrótce przełoży się do na wyniki egzaminów końcowych.”

„Warto również podkreślić, że uczniowie mają doskonałąWieczfnia-IIab-2 motywację do pracy. Wiedzą bowiem, że pod koniec semestru i pod koniec roku zamierzamy wyróżnić i nagrodzić najbardziej pracowite osoby. Planowane są również szkolne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami a także wycieczki językowe dla najaktywniejszych młodych anglistów”.

Źródło i foto: SP w Wieczfni Kościelnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anglik
anglik
6 lata temu

Zajęcia i kasa dla nauczyciela są, a efektów na egzaminach nie widać!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x