Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Mławskie komisje wyborcze nad ranem zakończyły pracę. Zdecydowane zwycięstwo PiS


DSC_0026Tym razem system informatyczny nie szwankował. Wszystkie mławskie „obwodówki” wprowadziły protokoły do systemu i przekazały oryginały urzędnikowi wyborczemu.

Słoneczne ogrody Mława

Około godziny 3 nad ranem spłynęły ostatnie protokoły do miejskiego urzędnika wyborczego, znamy więc wyniki głosowania w Mławie.
Frekwencja wyniosła 47,05 %, czyli jest niższa niż prognozowana w kraju.
Do lokali wyborczych poszło 11 460 Mławian.

Według danych z 22 obwodowych komisji wyrażone w liczbie głosów poparcie dla partii wyglądało następująco:

1

Wyniki wyborów w skali procentowej :

2

Tak głosowaliśmy na kandydatów do senatu:

3

Nasi lokalni kandydaci na tle wyników głosowania na partie z których starowali:

4

Wybory w Mławie bezapelacyjnie wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Również Jan Maria Jackowski kandydat PiS na senatora otrzymał największe poparcie.
Ostateczne wyniki poda Państwowa Komisja Wyborcza prawdopodobnie we wtorek.

(red.)

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

28
KOMENTARZE

1500
cela

widać ze p. Jankowski nie ma poparcia w Mławie. Koniec. Kropka

pst

Widziałeś wyniki? długość słupka? nawet nie trzeba znać cyferek. I jeżeli uważasz że kandydat który uzyskał najwięcej głosów w Mławie nie ma poparcia, to zmień lekarza albo dilera

ojtam

Zadziwiony jestem wynikiem nowych tworów typu nowoczensa i razem. Nikt chyba o ludziach z tych list nie słyszał, a dostali dużo głosów. o co chodzi?

...

WM Wielka szkoda, że mławianie i mieszkańcy powiatu mławskiego nie wykorzystali swojej szansy, zamiast dzielić swoje głosy na mniejszych nic nie znaczących i je rozdrabniać, mogli głosować na Jankowskiego. Od dawna było wiadomo, że to PIS przejmie pałeczkę rządów po PO. Gdyby wszyscy głosowali na Jankowskiego, to nie ma bata, żeby nie wszedł do sejmu, a wtedy może Mława by coś ugrała dla siebie, ale mieszkańcy woleli głosować, na tych, którzy wiadome było, że nie mają najmniejszych szans na wejście do parlamentu, bo pewne było, że od Korwina nawet z 2 miejsca nikt nie da rady wejść do parlamentu, nie… Czytaj więcej »

...

Postawa mławskiego PIS w tych wyborach, delikatnie mówiąc była dwuznaczna. Brak kampanii na rzecz kandydata, wycofanie, kilka małych banerów w Mławie, a gdzie powiat? Kto miał robić kampanię jak nie kandydat i jego partia!

...

„…”
Nie pisz w moim imieniu, bo to nie fair :-), znajdź sobie inny nick.
Hm…, masz trochę racji z tą kampanią, byli inni na plakatach, ale Jankowskiego faktycznie nie było widać, ale mławianie i tak wiedzieli, a szczególnie Ci co mają dostęp do netu.

fanfan

O przepraszam. Pan Jankowski jakoś słabo chciał tych głosów od nas. Kilka banerków późno powieszonych, kilka reklam, na tle innych kandydatów nie tylko PIS – to słabo. A czemu mławski PiS nie poparł Jankowskiego? może wolał Nowakowskiego

WM

Pozytywna – wymierne korzyści dla powiatu mławskiego mógł przynieść tylko dobry kandydat z listy PIS. Chyba widzisz, że PSL w tym Sejmie jest nic nieznaczącym marginesem. Twój żal wynika raczej z goryczy porażki, dotkliwej porażki. Wielka szkoda, że mławski PIS nie wykorzystał takiej okazji.

obywatel

Pozytywna- konkretniej proszę. Ogólnikami może każdy rzucać… Ja niczego nie widziałem, więc nie mam czego podawać… no ale najwyraźniej nie dowidzę chyba…;]. I nikt mi nie powie, że w partii jabłek nie ma nepotyzmu…

pozytywna

Do obywatel – mało jesteś zorientowany co pomógł, pewnie sobie też, ale dla powiatu mławskiego nie mało. A co do posła trzeba było głosować na tego jednego najlepszego to korzyści by były dla powiatu, a tak nastąpiło rozdrobnienie i co z tego będzie jak zwykle nic.

miastowy

No co ty? przecież to zmarnowany głos. psl ledwo się wczołgał do sejmu, KW nie miał szans, choćby rozdał 2 wagony krówek. A za 4 lata koniczynki odcięte od władzy w sejmie zwiędną zupełnie. To już lepiej było obstawiać na posła z powiatu Jankowskiego.

...

Pozytywna
w końcu wymień, to co DOBREGO Koźlakiewicz zrobił dla Mławy i powiatu poza bywaniem na wszelkich uroczystościach, przecinaniem wstęgi?
Złe, to doskonale wiemy: kurniki i wiatraki zostawił po swojej kadencji, dłuuugooo będziemy go w związku z tym pamiętali.
Odpowiedz w końcu konkretami Panu Obywatelowi.
Ja się również podpinam pod Jego pytanie i z uwagą śledzę komentarze i jakoś nie mogę nic znaleźć w Twoich odpowiedziach

...

Pozytywna
mało jest takich co zazdroszczą Wojnarowskiemu. Ja w ogóle.
Nie cierpię partii PSL bardziej niż PO i to wszystko, dla mnie to taka zwykła prostytutka, która z każdym się układa dla własnych korzyści. Najlepiej by było gdyby w ogóle nie weszła do parlamentu, no ale cóż…
a K.W. nie dorósł jeszcze do polityki, jemu tylko zapachniało nic nie robienie i kasa, no ale nie wyszło…

obywatel

Do pozytywnej- o naprawdę wielka szkoda. A cóż takiego zrobił poseł ubiegłej kadencji dla regionu? Wymień chociaż jedną rzecz! (oczywiście nie licząc smrodu, który często i gęsto gości w Mławie i okolicy!)

Pozytywna

I cóż wam z tych komentarzy, a posła z powiatu mławskiego nie będzie. Myślicie, że poseł z innego terenu pomoże zapomnijcie, a tak zazdrościcie żeby Wojnarowski nie wszedł do rządu. sami powinniście startować, a nie siedzicie za ekranem i dał za dużo cukiereczków albo za mało.

ania

Brawo Pan Jankowski

bolo

a wynik Pani inspektor Ewy Sztuby nowego nabytku PSL-u 😉

...

hahaha,
Marszałek się zmieni i asystent też…

hahaha

Ciekawe jak „Pan Poseł” będzie się czuł w roli asystenta rozdając na prawo i na lewo kolejne dyplomy i listy w imieniu Marszałka?

hihihi

teraz pan asystent dwa lata odpocznie. (i my od niego) ale drżyjcie wy, którzy kopiecie (wrednymi komentarzami) pod nim dołki. Tak zapowiedział KW na fb. i nie jest to jego ostatnie słowo. bo władza jest dziedziczna i basta!

MK

Ale co będzie robił, jeśli zabraknie Struzika i tych jego dyplomów „pro mazowia” do rozdawania na prawo i lewo?

Marek Kownacki

Kto wytłumaczy Kondziowi Wojnarowskiemu, że bezczelnie wykorzystywał swoje „stanowisko” (raczej – okazję) do prowadzenia kampanii wyborczej?

WM

Wielkie gratulacje dla młodych kandydatów, którzy w pojedynkę pokonali nomenklaturę mławską!

XY

Już możemy przeanalizować, która metoda najskuteczniejsza

OL

Dobrze, że już się skończyło!!! Chwila odpoczynku po intensywnej kampanii a potem już czas na realizację obietnic wyborczych – Czekamy!!!

obywatelka

no przeżreć się tą KRówką nie można było co niektórzy do gabloy na honorowe miejsce odkładali może do następnych wyborów

obywatel

Ojojojoj chyba za mało tych cukiereczków było

ciasteczkowy potwór

no to mamy w łazience naprawdę duży pisuar