Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Ulica publiczna a parking prywatny?


IMG_0609Właściciel nowego bloku przy ul. Wójtostwo zastrzegł, że parkingi przed budynkiem mogą użytkować tylko mieszkańcy i klienci punktów handlowych w nim usytuowanych. – Czy to zgodne z prawem – pyta czytelnik „Codziennika”.

Słoneczne ogrody Mława

Mławianin napisał do redakcji e-maila, w którym docieka, czy parking znajduje się wyłącznie na gruncie prywatnym, czy również na działkach miejskich, które stanowią część pasa ruchu jakim jest ul. Wójtostwo w Mławie. Jak opisuje (nadesłał też zdjęcia), chodnik przylega bezpośrednio do budynku, „często jest zastawiany przez pozostawione tam samochody, niektórzy w ogóle nie wiedzą, że tam istnieje i chodzą poza samochodami, nawet jezdnią, stwarzając niebezpieczeństwo dla siebie i kierowców”.
Sprawę wyjaśnia Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława. – Właściciel wspomnianej nieruchomości jest także właścicielem działki bezpośrednio do niej przylegającej, na której zorganizowane są parkingi przy ul. Wójtostwo, dlatego może zastrzec formę i sposób użytkowania miejsc parkingowych – informuje. Dodaje, że na prośbę ratusza wkrótce przed budynkiem właściciel będzie montował słupki, aby samochody nie wjeżdżały zbyt daleko i nie blokowały chodnika dla pieszych.

(red.)

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

1500
wyborca

z mojego punktu widzenia tak powinno być, skoro inwestor buduje miejsca handlowe powstają nowe miejsca pracy, to i dostęp powinien być zapewniony nawet przez miasto bo to są przecież podatki, które mają wpływ na rozwój miasta.Na ul.Warszawskiej 1 powstały lokale usługowe zobaczcie ile jest zamkniętych powód brak parkingu w bezpośredniej bliskości posesji. Dzisiaj kupujący jest wygodny chce podjechać pod sam sklep.

...

Tak, masz rację, kupujący dziś jest wygodny, niejednokrotnie trudno wyjść ze sklepu, bo kupujący, podjeżdża autem pod samo wejście do sklepu, żeby mógł to wjechałby i do sklepu, to jest chamskie zachowanie niektórych kupujących!!!

takpyta

ciekawe czy sprząta, zamiata i odśnieża prywatny właściciel czy miasto?

inka

Przed wojną było takie żydowskie powiedzenie „Kamienice nasze, a drogi wasze”. Teraz będzie powiedzenie mławskich biznesmenów „Kamienice nasze, a drogi z parkingami też nasze”. W takim razie niech właściciele budują chodniki i drogi, także niech je remontują. Tylko dlaczego miasto partycypuje w kosztach. Ponadto niech miasto wyznaczy obejścia.

mink

Czytacie ze zrozumieniem? Parking jest na prywatnym terenie, więc nie dziwię się, że właściciel tak zdecydował.

...

Bardzo ciekawe podejście, niedługo właściciele bloków, kamienic i domków jednorodzinnych będą brali myto za przejazd ulicą obok swojej działki, to tak jak było kiedyś i jest obecnie u żydów, połowa jezdni należy do Żyda, który ma przy niej dom czy kamienicę

iwona

Hmmm czyli jak miasto sprzeda tak wszystkie działki to parkingi w Mławie będą prywatne