Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ulica publiczna a parking prywatny?


IMG_0609Właściciel nowego bloku przy ul. Wójtostwo zastrzegł, że parkingi przed budynkiem mogą użytkować tylko mieszkańcy i klienci punktów handlowych w nim usytuowanych. – Czy to zgodne z prawem – pyta czytelnik „Codziennika”.


Mławianin napisał do redakcji e-maila, w którym docieka, czy parking znajduje się wyłącznie na gruncie prywatnym, czy również na działkach miejskich, które stanowią część pasa ruchu jakim jest ul. Wójtostwo w Mławie. Jak opisuje (nadesłał też zdjęcia), chodnik przylega bezpośrednio do budynku, „często jest zastawiany przez pozostawione tam samochody, niektórzy w ogóle nie wiedzą, że tam istnieje i chodzą poza samochodami, nawet jezdnią, stwarzając niebezpieczeństwo dla siebie i kierowców”.
Sprawę wyjaśnia Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława. – Właściciel wspomnianej nieruchomości jest także właścicielem działki bezpośrednio do niej przylegającej, na której zorganizowane są parkingi przy ul. Wójtostwo, dlatego może zastrzec formę i sposób użytkowania miejsc parkingowych – informuje. Dodaje, że na prośbę ratusza wkrótce przed budynkiem właściciel będzie montował słupki, aby samochody nie wjeżdżały zbyt daleko i nie blokowały chodnika dla pieszych.

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wyborca
wyborca
6 lata temu

z mojego punktu widzenia tak powinno być, skoro inwestor buduje miejsca handlowe powstają nowe miejsca pracy, to i dostęp powinien być zapewniony nawet przez miasto bo to są przecież podatki, które mają wpływ na rozwój miasta.Na ul.Warszawskiej 1 powstały lokale usługowe zobaczcie ile jest zamkniętych powód brak parkingu w bezpośredniej bliskości posesji. Dzisiaj kupujący jest wygodny chce podjechać pod sam sklep.

...
...
6 lata temu
Reply to  wyborca

Tak, masz rację, kupujący dziś jest wygodny, niejednokrotnie trudno wyjść ze sklepu, bo kupujący, podjeżdża autem pod samo wejście do sklepu, żeby mógł to wjechałby i do sklepu, to jest chamskie zachowanie niektórych kupujących!!!

takpyta
takpyta
6 lata temu

ciekawe czy sprząta, zamiata i odśnieża prywatny właściciel czy miasto?

inka
inka
6 lata temu

Przed wojną było takie żydowskie powiedzenie „Kamienice nasze, a drogi wasze”. Teraz będzie powiedzenie mławskich biznesmenów „Kamienice nasze, a drogi z parkingami też nasze”. W takim razie niech właściciele budują chodniki i drogi, także niech je remontują. Tylko dlaczego miasto partycypuje w kosztach. Ponadto niech miasto wyznaczy obejścia.

mink
mink
6 lata temu

Czytacie ze zrozumieniem? Parking jest na prywatnym terenie, więc nie dziwię się, że właściciel tak zdecydował.

...
...
6 lata temu

Bardzo ciekawe podejście, niedługo właściciele bloków, kamienic i domków jednorodzinnych będą brali myto za przejazd ulicą obok swojej działki, to tak jak było kiedyś i jest obecnie u żydów, połowa jezdni należy do Żyda, który ma przy niej dom czy kamienicę

iwona
iwona
6 lata temu

Hmmm czyli jak miasto sprzeda tak wszystkie działki to parkingi w Mławie będą prywatne

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x