Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Rekompensaty suszowe jednak niższe


agencja_resimod_rolnictwaDo końca miesiąca środki z pomocy suszowej powinny być na kontach bankowych rolników.


– Wpłacamy już pieniądze, zaczęliśmy w poniedziałek, do końca miesiąca zakończymy – mówi Witold Bagiński, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mławie. Kwoty odszkodowań są jednak niższe, pierwotnie była mowa o 400 zł za ha upraw ubezpieczonych i 200 zł – nieubezpieczonych. Ostatecznie, po podzieleniu 450 mln zł, które na ten cel przeznaczono z budżetu państwa, pomoc wyniesie odpowiednio 324 i 162 zł za ha.
Jak podawał w zeszłym tygodniu kierownik Bagiński, do mławskiej placówki wpłynęło 2420 wniosków o rekompensaty, 12 ze względu na to, że straty w gospodarstwach wyniosły poniżej 30 proc. średniej produkcji odpadło. Wśród zakwalifikowanych do wypłat wniosków (2408) ubezpieczone uprawy miało wówczas 58 farmerów, którzy zgłosili 1481 ha. – Rolnicy jeszcze donoszą dokumenty ubezpieczeniowe – poinformował dziś Witold Bagiński.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x