Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Mława. Rekompensaty suszowe jednak niższe


agencja_resimod_rolnictwaDo końca miesiąca środki z pomocy suszowej powinny być na kontach bankowych rolników.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

– Wpłacamy już pieniądze, zaczęliśmy w poniedziałek, do końca miesiąca zakończymy – mówi Witold Bagiński, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mławie. Kwoty odszkodowań są jednak niższe, pierwotnie była mowa o 400 zł za ha upraw ubezpieczonych i 200 zł – nieubezpieczonych. Ostatecznie, po podzieleniu 450 mln zł, które na ten cel przeznaczono z budżetu państwa, pomoc wyniesie odpowiednio 324 i 162 zł za ha.
Jak podawał w zeszłym tygodniu kierownik Bagiński, do mławskiej placówki wpłynęło 2420 wniosków o rekompensaty, 12 ze względu na to, że straty w gospodarstwach wyniosły poniżej 30 proc. średniej produkcji odpadło. Wśród zakwalifikowanych do wypłat wniosków (2408) ubezpieczone uprawy miało wówczas 58 farmerów, którzy zgłosili 1481 ha. – Rolnicy jeszcze donoszą dokumenty ubezpieczeniowe – poinformował dziś Witold Bagiński.

el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500