Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Bogatemu kto zabroni?


DSC02257Poradnik dla komisji wyborczych przydatny tylko jeden raz? Codziennik Mławski zapytał Krajowe Biuro Wyborcze o koszt: 77,5 tys zł.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Ostatnie referendum kosztowało Polaków ok. 100 mln zł. Koszt wyborów prezydenckich w dwóch turach –166 mln zł. Obecne wybory szacuje się na ok. 130 mln zł. Tymczasem rezerwa celowa w budżecie państwa przeznaczona na wybory i referenda w 2015 wynosiła 356 mln zł. Prosty rachunek wskazuje że już brakuje 40 mln. DSC02259Powinno więc być i skromnie i oszczędnie, ale czy jest?

Według Państwowej Komisji Wyborczej mamy 27 860 obwodów głosowania, więc tyle samo jest komisji obwodowych. I właśnie tym komisjom Krajowe Biuro Wyborcze ufundowało prezent. Mianowicie, oprócz drukowanych dla komisji wytycznych PKW i ustawy kodeks wyborczy, komisje dostały po jednym egzemplarzu Poradnika. Poradnik pięknie wydany, papier kredowy, ładnie zredagowany i przejrzysty. Pytanie tylko po co, skoro te same treści zawarte są w DSC02325wytycznych? Poradnik jest do konkretnych wyborów, a więc użyty będzie tylko jeden raz.

Codziennik Mławski zapytał Krajowe Biuro Wyborcze o koszt. Według odpowiedzi Beaty Tokaj (szefa KBW) nakład 28,5 tys egz. Poradnika kosztował 77,5 tys zł. Przy 130 milionach 77,5 tys to przecież niewiele. No i bogatemu kto zabroni?

(red.)

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
mławian

po prostu jaja!

staton

Nakład kosztował 77,5 tys. zł. Ale to tylko nakład….ciekawe ile wziął ktoś kto go napisał i ciekawe czy nie był to przypadkiem jakiś swój człowiek za maluśką kwotę np: 200 tys. zł???