Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Bogatemu kto zabroni?


DSC02257Poradnik dla komisji wyborczych przydatny tylko jeden raz? Codziennik Mławski zapytał Krajowe Biuro Wyborcze o koszt: 77,5 tys zł.

KSP Mława nabór

Ostatnie referendum kosztowało Polaków ok. 100 mln zł. Koszt wyborów prezydenckich w dwóch turach –166 mln zł. Obecne wybory szacuje się na ok. 130 mln zł. Tymczasem rezerwa celowa w budżecie państwa przeznaczona na wybory i referenda w 2015 wynosiła 356 mln zł. Prosty rachunek wskazuje że już brakuje 40 mln. DSC02259Powinno więc być i skromnie i oszczędnie, ale czy jest?

Według Państwowej Komisji Wyborczej mamy 27 860 obwodów głosowania, więc tyle samo jest komisji obwodowych. I właśnie tym komisjom Krajowe Biuro Wyborcze ufundowało prezent. Mianowicie, oprócz drukowanych dla komisji wytycznych PKW i ustawy kodeks wyborczy, komisje dostały po jednym egzemplarzu Poradnika. Poradnik pięknie wydany, papier kredowy, ładnie zredagowany i przejrzysty. Pytanie tylko po co, skoro te same treści zawarte są w DSC02325wytycznych? Poradnik jest do konkretnych wyborów, a więc użyty będzie tylko jeden raz.

Codziennik Mławski zapytał Krajowe Biuro Wyborcze o koszt. Według odpowiedzi Beaty Tokaj (szefa KBW) nakład 28,5 tys egz. Poradnika kosztował 77,5 tys zł. Przy 130 milionach 77,5 tys to przecież niewiele. No i bogatemu kto zabroni?

(red.)

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Bogatemu kto zabroni?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mławian
Gość

po prostu jaja!

staton
Gość

Nakład kosztował 77,5 tys. zł. Ale to tylko nakład….ciekawe ile wziął ktoś kto go napisał i ciekawe czy nie był to przypadkiem jakiś swój człowiek za maluśką kwotę np: 200 tys. zł???

wpDiscuz