Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie pierwszy „obywatelski” plac zabaw w MOSiR Mława


budżet-obywatelskiDo 21 października br. mogliśmy głosować na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dziś znamy już wyniki.


Wzięło w nim udział 6 % uprawnionych mieszkańców miasta, którzy łącznie oddali na wszystkie projekty 1431 głosów. Zwyciężył plac zabaw na terenie MOSIR. Teraz będzie sprawdzanie ważności głosów, które potrwa do 30 października br. Projekt zostanie zrealizowany w 2016 roku i kosztować będzie 300 000,00 zł. Dzięki temu dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw wyposażonego w najnowszej generacji urządzenia zabawowe. Kolejne w rankingu znalazły się:
– Trójkąt Mariacki(3)
– „Zdrowo-fizycznie” Osiedle Street Workout (5)
– Śródmiejskie wyspy rekreacji i wypoczynku – mini ścieżka zdrowia (4)
– Uruchomienie dodatkowych połączeń MKM (6)
– Budowa parkingu przy ZPO nr 2 w Mławie ul. Graniczna 39 (8)
– Street Workout Park (2)
– Rozszerzenie parku Street Workout (1)
– Budowa oświetlenia ulicznego (7)

oprac. RK
Źródło UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
zniesmaczony
zniesmaczony
6 lata temu

Tak się niszczy inicjatywy Obywatelskie. Ludzie bali się podpisywać z podaniem peselu by nie paść ofiara np. fałszywych umów kredytowych. Regulamin napisany tak by jeden projekt mógł zgarnąć cała kasę. Przypadkiem na taką kwotę napisany jeden projekt pod potrzeby ratusza. Następnie promowany przez lub na terenie instytucji podległych ratuszowi w taki sposób że rodzice dzieci korzystających z zajęć niezbyt mogli się wywinąć od podpisania. Rzeczywiste Inicjatywy obywatelskie których budżet pisany był racjonalnie i nie przekraczał 100 tys. nie miały szans, a mogły być zrealizowane aż cztery lub pięć. To sztandarowy przykład jak nie powinno się przeprowadzać Budżetu Obywatelskiego. Szkoda, że kolejny raz oduczano ludzi inicjatywności

...
...
6 lata temu
Reply to  zniesmaczony

Nie ma dziś niewolnictwa i zmuszania, jak rodzice dzieci trąby i nie stać ich na żadną asertywność, to teraz niech nie narzekają i nie psioczą. Wiadomo, że pieniądze były dane po to, żeby mieszkańcy mieli tylko wrażenie, że o czymś decydują. Burmistrz wie jak postępować, by wilk był syty i owca cała, siedzi na stołku trzecią kadencję, a więc zna swój elektorat.

Edek
Edek
6 lata temu
Reply to  zniesmaczony

Nie ma to jak dobra teoria spiskowa 🙂

obserwator
obserwator
6 lata temu

Zdziwieni? A kto zasiada w zarządzie ? przypomnijcie sobie! poco te głosowania jak sitwa i tak wyda na co będzie chciała!

zgodny
zgodny
6 lata temu

Wszystkim nie dogodzi nawet jakby zrobić cyrk w ratuszu

...
...
6 lata temu
Reply to  zgodny

klauni już są, czemu nie…

MartaM
MartaM
6 lata temu

Taaa. Całe rzesze dzieci będą dymac z rodzicami na plac zabaw w MOSIR.

Monika
Monika
6 lata temu
Reply to  MartaM

Wszyscy nie muszą. Place zabaw są na każdym osiedlu (otwarte przy szkołach), w parku, na Zielonym Rynku. Nie było natomiast takiego obiektu na terenie ośrodka sportu i REKREACJI, więc chyba dobrze się stało. A co najważniejsze, to wybór obywateli 🙂

...
...
6 lata temu
Reply to  Monika

Obywateli? – no w sumie tak, trzeba było iść na głosowanie, jak się nie poszło to się głosowało za

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x