Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

„Młodzi głosują” w Gimnazjum Nr 2


DSC_0091W okresie poprzedzającym wybory parlamentarne tj. od września do 23 października br. w Gimnazjum nr 2 realizowany był program „Młodzi głosują”, który dał uczniom możliwość wypowiedzenia się w ważnych sprawach dla kraju.


Celem działań podjętych w programie było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez:
• dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,
• zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych

W programie zostały zrealizowane następujące zadania:
1. zarejestrowanie szkoły na stronie internetowej CEO
2. wykonanie gazetki informacyjnej z materiałów dostarczonych z CEO
3. przeprowadzenie konkursu na plakat zachęcający do udziału w głosowaniu i wystawę prac uczniowskich
4. przeprowadzenie lekcji na temat kompetencji, zadań i sposobu wyboru Sejmu i Senatu RP
5. spotkanie z posłem na Sejm RP – Mirosławem Koźlakiewiczem
6. przygotowanie i przeprowadzenie wyborów w szkole
7. opracowanie wyników wyborów i dodanie ich na platformę CEO

Realizacja powyższych zadań stała się dla uczniów interesującą lekcją demokracji, dobrą okazją do udziału w zajęciach dotyczących wyborów politycznych, a przede wszystkim doskonałą nauką podejmowania decyzji w sprawach publicznych.
Program „Młodzi głosują” nie jest agitacją polityczną – jego priorytetem jest angażowanie młodych ludzi w demokratyczne wybory i obywatelskie działanie.

źródło i foto: Gimnazjum Nr 2 w Mławie

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Miss_Pchełka
Miss_Pchełka
6 lata temu

Co tu ukrywać, obecna młodzież bieglej się posługuje wyszukiwarką google niż niejeden dorosły. Myślę, że znajdą się i bardziej dociekliwi uczniowie 🙂 I w nich nadzieja na lepszą frekwencję w przyszłości.

EwaK
EwaK
6 lata temu

Dzieciaki mają prawo nie wiedzieć, bo przecież się uczą cały czas, uczą się głosować i chodzić na wybory. Problem to dorośli, którzy się nie interesują albo nie chodzą na wybory.

obywatel
obywatel
6 lata temu

Naprawdę dobry pomysł i dobra lekcja! Szczególnie podoba mi się wyrazisty plakat z hasłem „zmień kraj”. Dzieciaki rządzą!

...
...
6 lata temu
Reply to  obywatel

Tylko te dzieciaki w większości nie mają zielonego pojęcia kto to jest Zandberg czy Nowacka oraz jakie partie prezentują. Smutne ale prawdziwe. Dla nich to tylko zabawa, głosują na nic nie mówiące nazwy lub na medialne nazwiska.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x