Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyszyny Kościelne. Może uratują komuś życie


Uczniowie i nauczyciele szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych bili rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób.


16 października 2015roku  uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Wyszynach Kościelnych dołączyli do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – „Próby pobicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji  krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób”. Akcja ta prowadzona jest w związku z Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca.

Od godziny 12.00 trzydzieścioro uczniów z klas 1 – 6 wraz z siedmioma opiekunami przez pół godziny prowadzili „zabiegi resuscytacji” na 5 fantomach.  Każdy uczeń w tym czasie wykonał średnio około 10 zabiegów ratowania życia.

fot_4

Do akcji tej szkoła przystąpiła po raz trzeci i ma zamiar kontynuować tę tradycję do końca świata i o jeden dzień dłużej.

fot_1

Źródło i foto: SP w Wyszynach Kościelnych

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x