Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zagłosujmy na projekt nr 4


bud+-et-obywatelski_2Szanowni Mławianie!

KSP Mława nabór

Nasz projekt złożony do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego pod nazwą,, Śródmiejskie wyspy rekreacji i odpoczynku-mini ścieżka zdrowia” uzyskał akceptację formalną.

Na formularzu do głosowania projekt ten znajduje się pod pozycja czwartą. Głosowanie na poszczególne projekty do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego trwa do 21 października br.

Głosujemy na 4 !!!

Prawo do udziału w konsultacjach mają mieszkańcy Miasta Mława, posiadający w dniu ich przeprowadzenia czynne prawo wyborcze do Rady Miasta Mława. Wystarczy wypełnić formularz i wrzucić do urny w Urzędzie Miasta.

Nasz projekt kierowany jest do młodzieży ale przede wszystkim do ludzi starszych. Cały kompleks będzie stanowił rozproszoną osiedlową siłownię na tzw. trzech wyspach. Będzie też idealnym miejscem spotkań dla seniorów, dla młodych mam, dla ojców wychodzących z dzieckiem na spacer.

Chcemy wybudować miejsca rekreacji i wypoczynku na powietrzu z których będą korzystać wszyscy mieszkańcy miasta. Śródmieście składa się głównie z bloków czteropiętrowych i domków jednorodzinnych. Mieszka na nim kilka tysięcy mieszkańców. Między blokami znajdują się nieliczne place zabaw dla najmłodszych, jednak brak jest miejsca rekreacji dla starszych dzieci i dla seniorów. Dlatego chcielibyśmy aby na wskazanych działkach zamontować sprzęt do fitness dla wszystkich.

Udostępnienie takiego sprzętu stanowiłoby dla młodzieży i dzieci , a szczególnie dla ludzi starszych alternatywny sposób spędzanie wolnego czasu na powietrzu.

Projekt zakłada zamontowanie w trzech miejscach co najmniej 4 rodzaje sprzętu do ćwiczeń. Zespół urządzeń będzie w każdym miejscu z inną funkcją do ćwiczeń. Zachęcałoby to do spaceru
( biegu) do poszczególnych miejsc rekreacji – tworząc jako całość mini ścieżkę zdrowia. Na każdej wyspie do rekreacji będzie strefa odpoczynku z ławkami do posiedzenia. Teren strefy zostanie częściowo utwardzony, obsadzany roślinami dostosowanymi do otoczenia. W przyszłości można będzie uzupełniać taką wyspę o nowe atrakcje oraz wykonać ogrodzenie ograniczające dostęp zwierząt.
Tylko od naszych głosów zależy, czy będziemy mieli w trzech miejscach centrum miasta nowoczesne urządzenia do rekreacji i odpoczynku.

Nie czekaj – udaj się do Ratusza i oddaj swój głos na ,,czwórkę”.

Zagłosować również można na wybrany przez siebie projekt w formie elektronicznej, poprzez wypełnienie i przesłanie na adres mbo@mlawa.pl, formularza ankiety dostępnego na stronie internetowej www.mlawa.pl

Wnioskodawcy

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Zagłosujmy na projekt nr 4"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Rob
Gość

To jest dobry pomysł. Należy go poprzeć . Ten projekt ma mój głos.

wpDiscuz