Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wstęga przecięta, Kopernika oficjalnie otwarta


sliderChoć kierowcy od dawna korzystają już z tej arterii, władze oficjalnie otworzyły ją dziś (19 października). W ramach inwestycji lifting przeszły także ulice Bema i Hallera.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mławie zgromadzili się m.in. przedstawiciele urzędu miasta z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim na czele, starosta Włodzimierz Wojnarowski, radni, urzędnicy, p.o powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, reprezentant wykonawcy i dosłownie kilku kilku mieszkańców.

Burmistrz przypomniał o wykonanych już inwestycjach drogowych w naszym mieście, m.in. o Alei Marszałkowskiej oraz ulicach przebudowanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki) i zapowiedział kolejne remonty. Starosta zaś gratulował inwestycji.
Po modlitwie za bezpieczeństwo korzystających z przebudowanych ulic i poświęceniu ul. Kopernika przez księdza Sławomira Kowalskiego z Parafii Świętej Rodziny w Mławie, wstęga została przecięta. Na koniec zebrani dostali od Sławomira Kowalewskiego niespodzianki – odblaskowe serca „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”.

Inwestycja pod nazwą „Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w Mieście Mława poprzez przebudowę ulic: Kopernika, Bema i Hallera” rozpoczęła się w marcu. Przebudowano odcinek ul. Kopernika od skrzyżowania z ul. Żwirki do Alei Marszałkowskiej, a kompleksowo od ul. PCK do lasu, zbudowane zostały: oświetlenie, odwodnienie, chodnik, ścieżka rowerowa oraz położona nowa nawierzchnia. Oprócz traktów pieszo-jezdnych przy ul. Bema i Hallera powstało ponad 100 miejsc parkingowych.
Koszt przedsięwzięcia to 3 mln 145 tys. zł, ponad 1 mln 371 tys. zł pozyskano w ramach schetynówek, a 100 tys. zł to dotacja celowa ze starostwa.

el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

1500
OL

Nic dziwnego, że mławskie urzędy funkcjonują jak funkcjonują… jak ich kierownictwo w godzinach pracy zajmuje się klakierką…

b

żenada

ups

Asystent nie przeczytał listu? Chyba nie miał do kogo, bo byli sami znajomi urzędnicy z jedynie słusznej partii. A władza to się dawno już oderwała od zwykłych ludzi

...

Władza to oderwała się od ziemi, zwykli obywatele nigdy władzy nie interesowały. Księża na pokropek chodzą już z asystentem, bo kasa za pokropek płynie szeroką strugą, wystarcza i na pomocnika.Co daje poświęcenie wodą ulicy, chodnika, budynku?? czy dzięki temu jest mniej wypadków?? XXI wiek, a my ze swoimi zabobonami tkwimy w średniowieczu, pół biedy gdy wiara w zabobony nic nie kosztuje, ale kropidło kosztuje i to słono, a na dodatek jest bez faktury i bez podatku

Mirek

A może to taka normalna forma podziękowania tym, którzy w to upalne lato natrudzili się przy tej robocie. Wyświęcamy nowe domy, wiec dlaczego nie pomodlić się przez chwilę do Św. Krzysztofa w intencji bezpiecznego korzystania z tej drogi ?. W końcu 90 % mieszkańców tego kraju deklaruje przynależność do Kościoła Katolickiego.

...

Dziękuję, mnie to nie interesuje, nie życzę sobie, żeby moje pieniądze z moich podatków szły na lewe wydatki np. na pokropek, który nigdzie nie jest ujmowany i niby nic nie kosztuje, a jest wprost odwrotnie. Dlaczego dzieje się to bez mojej zgody?…