Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wstęga przecięta, Kopernika oficjalnie otwarta


sliderChoć kierowcy od dawna korzystają już z tej arterii, władze oficjalnie otworzyły ją dziś (19 października). W ramach inwestycji lifting przeszły także ulice Bema i Hallera.


Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Mławie zgromadzili się m.in. przedstawiciele urzędu miasta z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim na czele, starosta Włodzimierz Wojnarowski, radni, urzędnicy, p.o powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, reprezentant wykonawcy i dosłownie kilku kilku mieszkańców.

Burmistrz przypomniał o wykonanych już inwestycjach drogowych w naszym mieście, m.in. o Alei Marszałkowskiej oraz ulicach przebudowanych w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki) i zapowiedział kolejne remonty. Starosta zaś gratulował inwestycji.
Po modlitwie za bezpieczeństwo korzystających z przebudowanych ulic i poświęceniu ul. Kopernika przez księdza Sławomira Kowalskiego z Parafii Świętej Rodziny w Mławie, wstęga została przecięta. Na koniec zebrani dostali od Sławomira Kowalewskiego niespodzianki – odblaskowe serca „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”.

Inwestycja pod nazwą „Poprawa spójności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu drogowego w Mieście Mława poprzez przebudowę ulic: Kopernika, Bema i Hallera” rozpoczęła się w marcu. Przebudowano odcinek ul. Kopernika od skrzyżowania z ul. Żwirki do Alei Marszałkowskiej, a kompleksowo od ul. PCK do lasu, zbudowane zostały: oświetlenie, odwodnienie, chodnik, ścieżka rowerowa oraz położona nowa nawierzchnia. Oprócz traktów pieszo-jezdnych przy ul. Bema i Hallera powstało ponad 100 miejsc parkingowych.
Koszt przedsięwzięcia to 3 mln 145 tys. zł, ponad 1 mln 371 tys. zł pozyskano w ramach schetynówek, a 100 tys. zł to dotacja celowa ze starostwa.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
OL
OL
6 lata temu

Nic dziwnego, że mławskie urzędy funkcjonują jak funkcjonują… jak ich kierownictwo w godzinach pracy zajmuje się klakierką…

b
b
6 lata temu

żenada

ups
ups
6 lata temu

Asystent nie przeczytał listu? Chyba nie miał do kogo, bo byli sami znajomi urzędnicy z jedynie słusznej partii. A władza to się dawno już oderwała od zwykłych ludzi

...
...
6 lata temu
Reply to  ups

Władza to oderwała się od ziemi, zwykli obywatele nigdy władzy nie interesowały. Księża na pokropek chodzą już z asystentem, bo kasa za pokropek płynie szeroką strugą, wystarcza i na pomocnika.Co daje poświęcenie wodą ulicy, chodnika, budynku?? czy dzięki temu jest mniej wypadków?? XXI wiek, a my ze swoimi zabobonami tkwimy w średniowieczu, pół biedy gdy wiara w zabobony nic nie kosztuje, ale kropidło kosztuje i to słono, a na dodatek jest bez faktury i bez podatku

Mirek
Mirek
6 lata temu
Reply to  ...

A może to taka normalna forma podziękowania tym, którzy w to upalne lato natrudzili się przy tej robocie. Wyświęcamy nowe domy, wiec dlaczego nie pomodlić się przez chwilę do Św. Krzysztofa w intencji bezpiecznego korzystania z tej drogi ?. W końcu 90 % mieszkańców tego kraju deklaruje przynależność do Kościoła Katolickiego.

...
...
6 lata temu
Reply to  Mirek

Dziękuję, mnie to nie interesuje, nie życzę sobie, żeby moje pieniądze z moich podatków szły na lewe wydatki np. na pokropek, który nigdzie nie jest ujmowany i niby nic nie kosztuje, a jest wprost odwrotnie. Dlaczego dzieje się to bez mojej zgody?…

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x