Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kolejne niepowodzenie na wyjeździe. Strzelali wychowankowie


m17Mławianie nie potrafią w tym sezonie grać na wyjazdach. Nie wygrali jeszcze na obcym boisku, strzelając zaledwie jednego gola. Złej passy nie przerwał sobotni mecz z MKS-em Przasnysz. Wręcz przeciwnie, nasi gracze doznali najboleśniejszej porażki w całych rozgrywkach.


Piłkarzy z Mławy miał poprowadzić Paweł Mazurkiewicz – trener rodem z Ciechanowa zgodził się na warunki zaproponowane przez zarząd naszego klubu. Pojawił się na domowej rywalizacji z Naprzodem Skórzec, z bliska obserwował poczynania przyszłych podopiecznych. Ostatecznie jednak nie przejął obowiązków od dotychczasowego szkoleniowca, tłumacząc się sprawami rodzinnymi.

W efekcie Król poprowadził Mławiankę w trzecim z rzędu meczu. Przed sobotnim spotkaniem nie brakowało mu kłopotów, głównie dotyczących składu. Z kadry wyleciało dwóch młodzieżowców – Maciej Komorowski pauzował ze względu na kartki, a Karola Podlińskiego wyeliminowała z rywalizacji kontuzja. Do tego na uraz stawu skokowego narzekał Edison da Silva. Wrócił do treningów zaledwie dwa dni przed meczem, ale był daleki od optymalnej formy.

W sobotnim meczu wypadł słabo, zresztą jak większość naszych zawodników. Losy meczu rozstrzygnęły już do przerwy. W 18. minucie debiutujący w wyjściowej kadrze Jakub Mazurkiewicz sfaulował w polu karnym Artura Gawędę. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Michał Pragacz.

Gawęda to jeden z czterech wychowanków Mławianki, którzy zagrali w przeciwnej drużynie. Pozostali to Maciej Wiśniewski, Krzysztof  Butryn, Paweł Olszewski, natomiast na ławce rezerwowych pozostał bramkarz Rafał Szymański.

Olszewski był autorem drugiego gola dla przasnyszan. Natomiast tuż przed przerwą trafił do siatki Gawęda.

To rozstrzygnęło na dobre losy konfrontacji. Mławianie nie potrafili odpowiedzieć ani razu, najgroźniejsze akcje przeprowadzając dopiero w końcówce meczu. Uderzenie Marcina Tomczaka zostało w ostatniej chwili zablokowane, natomiast Daniel Orzechowski strzelił wprost w ręce Wiśniewskiego.

W kolejnym meczu Mławianka zmierzy się na własnym boisku z Czarnymi Węgrów. Początek meczu godz. 14.

MKS Przasnysz – MKS Mławianka Mława 3:0 (3:0)

Mławianka: Gatyński – Łucki, Edison da Silva (46. Drzewiecki), Łukaszewski, Dąbkowski, Mazurkiewicz (70. Pocieżnicki), Sierzputowski, Tomczak,  Stryjewski, Masiak (66. Orzechowski), Ogrodowczyk (62. Walczak)

XIII kolejka: Naprzód – Ciechanów 2:5, Czarni – Mazur 0:0, Łomianki – Huragan 2:3, Wisła II – Korona 2:0, Bug – Bzura  0:3, Gąbin – Wkra 3:1, Ożarowianka – Mazovia 2:0, Ostrovia – pauza

1. Ożarowianka Ożarów Maz. 12 29 22:4
2. Huragan Wołomin 12 28 41:17
3. MKS Przasnysz 12 27 35:12
4. Bzura Chodaków 13 24 32:16
5. MKS Mławianka Mława 12 23 21:10
6. Wisła II Płock 12 23 23:11
7. Ostrovia Ostrów Maz. 12 20 13:14
8. KS Łomianki 12 18 15:12
9. Naprzód Skórzec 12 17 18:31
10. Bug Wyszków 11 15 13:14
11. Korona Szydłowo 11 15 16:30
12 .MKS Ciechanów 13 14 17:24
13. Mazovia Mińsk Maz 13 14 22:24
14. Wkra Bieżuń 13 9 11:21
15.  Czarni Węgrów 12 9 8:29
16. Błękitni Gąbin 12 8 11:19
17. Mazur Gostynin 12 4 11:35

 

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x