Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Henryk Antczak kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Jedenastolatka pod kołami autobusu szkolnego


na-sygnale

foto ilustracyjne

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Dziewczynka z obrażeniami ręki trafiła do szpitala w Ciechanowie. Szofer był trzeźwy

Policja bada przebieg i okoliczności wypadku. Na razie ustalono, że w piątek 16 października ok. godz. 13.30 w miejscowości Proszkowo (gm. Szreńsk) kierujący autobusem marki Autosan, 69-letni mieszkaniec pow. płockiego, podczas wyprzedzania uderzył tyłem pojazdu w rowerzystkę. Poszkodowana to 11-letnia mieszkanka pow. mławskiego, z urazami ręki została przetransportowana do ciechanowskiej lecznicy. – Kierowca autobusu był trzeźwy. Trwają czynności policji – podaje Anna Pawłowska z mławskiej komendy policji.
I apeluje do kierujących samochodami o zachowanie bezpiecznej odległości od rowerzysty podczas manewru wyprzedzania. Zgodnie z Ustawą Prawo o ruchu drogowym, odległość ta powinna wynosić nie mniej niż 1 metr. – Nie zmuszajmy rowerzysty do zjeżdżania na nierówne pobocze drogi lub krawężnik. Taka sytuacja może doprowadzić do wywrócenia się rowerzysty. Pamiętajmy także, by przejeżdżając obok rowerzysty nie potraktować go wodą z kałuży – przestrzega.
Policja apeluje także do rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Jazda środkiem pasa lub obok drugiego rowerzysty, może utrudniać i tamować ruch innym pojazdom. Należy pamiętać także, że oświetlenie roweru po zmierzchu jest obowiązkiem. Warto również mieć na sobie kamizelkę odblaskową.

Oprac. el
Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500