Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zatańczyli na ludowo – Janusz Prusinowski Kompania


slider17 października w Miejskim Domu Kultury w Mławie w ramach cyklu „Muzyczne Skarby Mazowsza” odbyły się warsztaty tańców tradycyjnych.

KSP Mława nabór

W spotkaniu wzięło udział kilkanaścioro uczestników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. – Niektórych widzimy pierwszy raz i to dzięki informacjom między innymi w mediach. Są osoby, które specjalnie przyjechały z Olsztyna i Białegostoku. Bardzo się cieszę, że przyszło sporo ludzi – mówi Janusz Prusinowski, który wraz z kapelą przygrywał tańczącym. Jak dodaje, zamierzenie było takie, żeby zebrani mieli okazję doświadczyć tańca przy żywej muzyce, mieć przyjemność z ruchu i kontaktu z innymi tańczącymi, doświadczyć muzyki jako przestrzeni na zabawę i spotkanie. Nie chodziło o to, by „przerobić” listę tańców, tylko zrozumieć istotę rzeczy kilku. – Jest to swego rodzaju eksperyment, chcemy sprawdzić, czy w Mławie jest przestrzeń na tego rodzaju doświadczenia – usłyszeliśmy.
Warsztaty poprowadził Piotr Zgorzelski, muzyk Janusz Prusinowski Kompania i wodzirej.

el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz