Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zatańczyli na ludowo – Janusz Prusinowski Kompania


slider17 października w Miejskim Domu Kultury w Mławie w ramach cyklu „Muzyczne Skarby Mazowsza” odbyły się warsztaty tańców tradycyjnych.


W spotkaniu wzięło udział kilkanaścioro uczestników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat. – Niektórych widzimy pierwszy raz i to dzięki informacjom między innymi w mediach. Są osoby, które specjalnie przyjechały z Olsztyna i Białegostoku. Bardzo się cieszę, że przyszło sporo ludzi – mówi Janusz Prusinowski, który wraz z kapelą przygrywał tańczącym. Jak dodaje, zamierzenie było takie, żeby zebrani mieli okazję doświadczyć tańca przy żywej muzyce, mieć przyjemność z ruchu i kontaktu z innymi tańczącymi, doświadczyć muzyki jako przestrzeni na zabawę i spotkanie. Nie chodziło o to, by „przerobić” listę tańców, tylko zrozumieć istotę rzeczy kilku. – Jest to swego rodzaju eksperyment, chcemy sprawdzić, czy w Mławie jest przestrzeń na tego rodzaju doświadczenia – usłyszeliśmy.
Warsztaty poprowadził Piotr Zgorzelski, muzyk Janusz Prusinowski Kompania i wodzirej.

el

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x