Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Spacerem po mieście – śladami mławskiej medycyny


W piątek 16 października Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie i Stacja Naukowa im. prof. St. Herbsta w Mławie zorganizowały kolejne spotkanie z dr Leszkiem Zygnerem z cyklu Spacerek Uliczkami Mławy.


Spacerowicze spotkali się przy budynku MBP ul. 3 Maja 5. Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa dorosłych i młodzieży, wyruszyła na spacer, tym razem „śladami mławskiej medycyny”. W trakcie przechadzki uczestnicy poznali historię  ludzi i budynków związaną z mławskim lecznictwem. Dowiedzieliśmy się, gdzie mieszkał znany mławski lekarz i społecznik Józef Ostaszewski oraz małżeństwo lekarskie Laskowskich, gdzie znajdowała się przychodnia ZLEP, szpital Witwickiego, klinika Rachockiego.  Poznaliśmy historię dawnych szpitali na ulicach Działdowskiej (ob. Żwirki), Niborskiej (ob. Padlewskiego) i Warszawskiej.

Po drodze dr Leszek Zygner w sposób ciekawy i niezwykle barwny przybliżał kolejno postaci znanych mławskich lekarzy, wspomnianych małżonków Laskowskich, Ostaszewskiego, a także Witwickiego, Bobra, Łojewskich, Rachockich i Korzybskich.

Jesienna aura nie sprzyjała, mimo to spacer z historycznym wątkiem można zaliczyć do udanych. Organizatorzy już zapraszają na następne.

RK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ŁukaszP
ŁukaszP
7 lata temu

Świetna inicjatywa! Bardzo żałuję, że nie udało mi się dotrzeć..

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x