Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Spacerem po mieście – śladami mławskiej medycyny


W piątek 16 października Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie i Stacja Naukowa im. prof. St. Herbsta w Mławie zorganizowały kolejne spotkanie z dr Leszkiem Zygnerem z cyklu Spacerek Uliczkami Mławy.

KSP Mława nabór

Spacerowicze spotkali się przy budynku MBP ul. 3 Maja 5. Ponad pięćdziesięcioosobowa grupa dorosłych i młodzieży, wyruszyła na spacer, tym razem „śladami mławskiej medycyny”. W trakcie przechadzki uczestnicy poznali historię  ludzi i budynków związaną z mławskim lecznictwem. Dowiedzieliśmy się, gdzie mieszkał znany mławski lekarz i społecznik Józef Ostaszewski oraz małżeństwo lekarskie Laskowskich, gdzie znajdowała się przychodnia ZLEP, szpital Witwickiego, klinika Rachockiego.  Poznaliśmy historię dawnych szpitali na ulicach Działdowskiej (ob. Żwirki), Niborskiej (ob. Padlewskiego) i Warszawskiej.

Po drodze dr Leszek Zygner w sposób ciekawy i niezwykle barwny przybliżał kolejno postaci znanych mławskich lekarzy, wspomnianych małżonków Laskowskich, Ostaszewskiego, a także Witwickiego, Bobra, Łojewskich, Rachockich i Korzybskich.

Jesienna aura nie sprzyjała, mimo to spacer z historycznym wątkiem można zaliczyć do udanych. Organizatorzy już zapraszają na następne.

RK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Spacerem po mieście – śladami mławskiej medycyny"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ŁukaszP
Gość

Świetna inicjatywa! Bardzo żałuję, że nie udało mi się dotrzeć..

wpDiscuz