Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Stypendia, msza święta i kwiaty pod pomnikiem. Dzień Papieski w Mławie


sliderStypendia dla uzdolnionej młodzieży, msza święta i kwiaty złożone  przez mławiaków pod pomnikiem Papieża Jana Pawła II.

KSP Mława nabór

Uroczystości związane z obchodami święta Dnia Papieskiego w Mławie rozpoczęły się w Sali Papieskiej Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej. Gospodarzem tej części obchodów było Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie. Program słowno – muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II zaprezentowała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6, pod kierunkiem Mirosławy Duszy. Prezes stowarzyszenia Jan Golec wręczył stypendia czterem uczennicom szkół mławskich – jak wskazał w uzasadnieniu – wyróżniającym się zarówno wybitnymi zdolnościami i zaangażowaniem w życie klasy i otoczenia.

Nagrodzeni stypendyści to:
Zuzanna Burakowska ZPO nr 3
Julia Żakowska Gimnazjum nr 1
Konstancja Chyl Gimnazjum Katolickie
Weronika Ewa Pajewska  ZS nr 4

Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II od momentu utworzenia w 2008 r. funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Do roku 2015 ufundowało 29 stypendiów.

O godz. 18.00 w Kościele pw. Świętej Trójcy odprawiona została msza święta, a kazanie wygłosił ks. Prałat Wiesław Gutowski, wieloletni proboszcz w parafii MB Królowej Polski w Mławie, obecnie proboszcz płockiej fary.

Po mszy św. mieszkańcy zebrali się pod pomnikiem Jana Pawła II.
Okolicznościowe wystąpieniach poprzedziły złożenie kwiatów pod pomnikiem przez przedstawicieli: parlamentu, władz samorządowych, partii politycznych, związku zawodowego, oraz mławskich stowarzyszeń i instytucji. Dzień Papieski zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki” – ulubionej pieśni Papieża Jana Pawła II.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz