Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szreńsk. Bezpieczeństwo na drodze, oraz wokół nas


DSC_0168Bezpieczeństwo na drodze, oraz wokół nas – w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku.


Dzień 8 października 2015r. dzieciom z Przedszkola oraz uczniom klas 0-VI Szkoły Podstawowej minął pod hasłem bezpieczeństwa. O tym jak o nie zadbać mówił naszym podopiecznym policjant z Posterunku Policji w Szreńsku asp. Mariusz Wojdowski.

DSC_0201Policjant opowiedział dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz o przepisach drogowych, o których trzeba pamiętać. Dzieci na pewno zapamiętają dobre rady naszego gościa, które mówiły o: prawidłowym przejściu przez jezdnię, niebezpieczeństwach grożących na drodze, wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe, konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy. Dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać bezpieczeństwo w sytuacji kontaktu ze zwierzętami oraz jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.
Większość z omawianych zagadnień była naszym uczniom znana, co powinno świadczyć o umiejętności właściwego zachowania się w DSC_0186różnych sytuacjach. Nie mniej przekazywanie informacji w tym zakresie zwłaszcza przez policjanta, na pewno pozwoli na utrwalenie bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież.

W drugiej części spotkania pani pedagog przygotowała dla uczniów małą niespodziankę, mianowicie mini test wiedzy dotyczący omawianej tematyki. Reprezentanci poszczególnych klas odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania związane z bezpieczeństwem na drodze oraz wokół nas. W nagrodę przedstawiciele poszczególnych klasDSC_0224 otrzymali Certyfikaty oraz książeczki „Bezpiecznie przez cały rok”. Dla wszystkich uczniów nie zabrakło również elementów odblaskowych.
Wielu przyjemnych i niezapomnianych wrażeń dostarczyła maskotka Kasy Stefczyka – FILIP, który naszym najmłodszym podopiecznym rozdał baloniki oraz książeczki, za co serdecznie dziękujemy.

Źródło i foto: ZPO Szreńsk

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x