Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Czarnecka Bielska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Wkra wraca na fotel lider. Konopki blisko


derby - Kopia

foto: codziennikmlawski

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W najbliższy weekend zakończy się runda jesienna w rozgrywkach piłkarskiej B-klasy. O prymat walczą aż trzy ekipy z powiatu mławskiego. Najbliżej sięgnięcia po pierwsze miejsce na półmetku sezonu jest Wkra Radzanów, ale ostatniego słowa nie powiedzieli jeszcze z pewnością reprezentanci Konopianki i Tamki Dzierzgowo.

Po szóstej serii spotkań radzanowianie wrócili na fotel lidera. W meczu na szczycie okazali się lepsi od Tamki, choć sukces nie przyszedł łatwo graczom prowadzonym przez Pawła Borkowskiego. Owszem, po godzinie gry prowadzili już 3:0. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Krzysztof Dziurlikowski oraz Karol Kalos, dobijając z bliska uderzenie z rzutu karnego Zbigniewa Kalinowskiego.

Dzierzgowianie nie zrezygnowali z walki, za sprawą dwóch celnych uderzeń Michała Zbysińskiego złapali kontakt z gospodarzami. Odrobić całości straty jednak już nie zdołali. Trafienie Kalinowskiego przesądziło o sukcesie Wkry – gol zdobyty przez Tomasza Grzybowskiego, pozwolił Tamce zmniejszyć jedynie rozmiary przegranej do stanu 3:4.

Radzanowianie mają na koncie piętnaście punktów, dokładnie takim samym dorobkiem mogą się pochwalić reprezentanci Konopianki. W Guminie podopieczni Mariusza Mikłowskiego nie dali żadnych szans miejscowemu GKS-owi. Triumfowali 5:2, za sprawą trafień Norberta Maracha, Hovika Galstyana, Georga Gevorgiana, Michała Skury i Michała Nosarzewskiego.

Ostatnia z naszych drużyn GKS Lipowiec zmierzył się z Orlętami Baboszewo. Pojedynek w roli gospodarzy nie wyszedł kompletnie zawodnikom kierowanym przez Bartosza Pszczółkowskiego. Przegrali 1:4, honor lipowian uratował Karol Kostowicki.

W ostatniej kolejce jesiennej części sezonu Konopianka zmierzy w Morawach z Wkrą Radzanów, Tamka Dzierzgowo podejmie Opię Opinogóra, a GKS Lipowiec czeka wyjazd do Andzina na mecz z tamtejszą Wkrą.

VI kolejka: Gumino – Konopianka 2:5, Radzanów – Tamka 4:3, Opia – Andzin 3:0, Lipowiec – Orlęta 1:4

RS

11

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500