Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Tajniki malarstwa według Stanisława Jędrzejewskiego


slider

foto: codziennikmlawski

Słoneczne ogrody Mława

Wystawa prac mławianina Stanisława Jędrzejewskiego gości w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Wernisaż odbył się 13 października, artysta z pasją opowiadał o swojej pracy twórczej.
Zdradził też, jak zaczęła się jego przygoda z tą dziedziną sztuki, kiedy to 5-letniemu wówczas chłopcu kolega złamał nogę i musiał nosić aż 9 miesięcy gips. Dostał farby i zaczął próbować. Zebrani usłyszeli także o tajnikach malarstwa, na przykład skomplikowanej technice mieszania farb czy nakładania ich. – Twarz można różnie namalować, można wziąć od razu takie kolory, jakie są, czyli róż z innymi i to nałożyć. Ja maluję cienkie warstwy, niektóre farby przysychają, a niektóre nie dosychają i wtedy one, jak są delikatnie mokre, przenikają się. Żeby namalować dobrą twarz ludzką, należy najpierw nałożyć ciemnozielonego koloru na całej, dopiero na to nakłada się właściwe kolory. I wtedy ta twarz po iluś tam latach nie stanie się ani czarna, ani nie wypłowieje – zdradził między innymi. Na koniec obył się koncert muzyczny.
Organizatorzy przedstawili Stanisława Jędrzejewskiego jako autora kilkudziesięciu obrazów, wykonanych głównie techniką olejną, ilustracji do książek, płyt i figurek tworzonych z modeliny, samouka, który czeka na czas, kiedy będzie mógł skupić się wyłącznie na tym, co robi najlepiej.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Maciej

Niezwykły dar i pięknie wykonane reprodukcje. Mam nadzieję, że zdążę obejrzeć wystawę. Do kiedy będzie?

olga

Gratuluję talentu i ręki, która odnajduje się wspaniale w tak różnorodnych stylach 🙂