Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uroczyście i wesoło. Dzień Edukacji Narodowej w Mławie


obrazek

foto: codziennikmlawski


Pierwsza część Dnia Edukacji Narodowej w I liceum Ogólnokształcącym w Mławie była poważna, natomiast koncert grupy grającej muzyczne hity z lat 60 i 70 rozluźnił atmosferę.

Uroczystości – tradycyjnie już – zorganizowały razem władze miast i powiatu. Obecny był burmistrz Sławomir Kowalewski, starosta Włodzimierz Wojnarowski, urzędnicy, radni i najważniejsi goście – pracownicy placówek oświatowych. Ci ostatni usłyszeli podziękowania za ogromną pracę i poświęcenie na rzecz drugiego człowieka oraz życzenia sukcesów, zdrowia, zaangażowania i cierpliwości dla młodych ludzi.
Dziewięcioro pedagogów ze szkół powiatowych odebrało Nagrody Starosty, a siedmioro z placówek prowadzonych przez miasto – Nagrody Burmistrza. Zespół Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie otrzymał medal „Pro Masovia”, marszałek wyróżnił też kilku belfrów.
Po oficjalnych obchodach Dnia Nauczyciela wystąpił zespól Żuki. Pięciu muzyków zaprezentowało m.in. przeboje Beatlesów – „Only need is love” czy „Ob-La-DI, Ob-La-Da”. Żywe rytmy zachęciły do pląsów „na parkiecie”.

el

Nagrodzeni przez burmistrza (w kolejności wyczytywania):
Krystyna Żebrowska (Miejskie Przedszkole Samorządowe nr 4 w Mławie), Teresa Radziszewska (MPS nr 1 w Mławie), Hanna Kanigowska (Zespół Placówek Oświatowych nr 4 w Mławie), Anna Robaczewska (ZPO nr 3 w Mławie), Joanna Czugaj (Szkoła Podstawowa nr 6 w Mławie), Katarzyna Joanna Próchniak (gimnazjum nr 1 w Mławie), Jakub Michał Kowalewski (Gim. nr 1 w Mławie).

Nagrodzeni przez starostę: Anna Drozdowska (Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Mławie), Stefan Wojnarowski (Zespół Szkół nr 3 w Mławie), Maria Luberacka-Cobas (I Liceum Ogólnokształcące w Mławie), Joanna Czapska (ZS nr 3 w Mławie), Katarzyna Lewandowska (ZS nr 2 w Mławie), Agnieszka Żebrowska (SOS-W w Mławie), Robert Wieczorek (ZS nr 4 w Mławie), Kamila Żmijewska (ZS nr 1 w Mławie), Urszula Sumeradzka (Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Mławie).

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
analityk
analityk
6 lata temu

Nauczyciel powinien uczyć w miejscu pracy, czyli w szkole i niech tak zostanie. Proszę też nie z zapominać, że niektórzy posiadają specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, jak np. dysleksja.

staton
staton
6 lata temu

A kiedy jest dzień korepetytora, czyli inaczej dzień pracującego ciężko po godzinach nauczyciela, poprawiającego to co skopał inny kolega nauczyciel z powodu lajtowego prowadzenia zajęć w szkole, gdyż musiał być wypoczętym na popołudniowe poprawianie (czyt. korepetycje) po innym koledze nauczycielu??

spóźniony
spóźniony
6 lata temu
Reply to  staton

o Dniu Korepetytora jeszcze nic nie ma w sieci ;), ale jest inne pożyteczne święto Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy, przypada 22 września… każdemu się przyda 😀

Rodzic
Rodzic
6 lata temu

Nie rozumiem dlaczego stan nauczycielski jest tak uprzywilejowany.Żenada. Tylko nie odpowiadajcie mi, że to ucz czyjeś dzieci i takie tam ble, ble ble.

Dorota
Dorota
6 lata temu

Lans, lans i jeszcze raz lans. Pałka bardzo trafne podsumowanie.

...
...
6 lata temu

Pałka, jesteś nauczycielką czy kimś z obsługi??, jeśli to pierwsze, to współczuję dzieciom, jeśli kimś z obsługi, to wybaczam, jeśli natomiast dzieckiem , to nie pij jednak wina, lepiej naucz się ortografii albo naucz się korzystać z korektora błędów, a dopiero pisz, ok??. Żenada.

ewa K
ewa K
6 lata temu
Reply to  ...

moim skromnym zdaniem wytykanie komuś popełniania błędów ort. jest mało eleganckie, niekulturalne i małostkowe

staton
staton
6 lata temu
Reply to  ewa K

Teraz rozumiem skąd się bierze małostkowość u nauczycieli. Ciągle wytykają innym błędy.

ewa K
ewa K
6 lata temu
Reply to  staton

cóż… piszemy (komentujemy) poza szkołą, więc to nie dyktando, dla mnie liczy się wyczucie miejsca i czasu 🙂

staton
staton
6 lata temu
Reply to  ewa K

A ja myślę, że z treści pisanych przez p. Pałka w sposób dosyć jasny wynika, że zalicza się do grona „poważnych, statecznych nauczycieli”, a w tym wypadku taki błąd chluby nie przynosi. Śmiem twierdzić że moja wspaniała Pani od polskiego nigdy by tak nie napisała, a i ja, dzisiaj jako dorosły facet dostałbym od niej po uszach za coś takiego.
Nauczycielem tak jak policjantem, strażakiem, lekarzem po prostu się jest (a przynajmniej być się powinno). Tym bardziej wypowiadając się publicznie.
Z wypowiedzi pani ewa K wyczuwam, że broni swój-swego. Cóż… dzieci strofować wolno…od nauczycieli ręce precz. Nauczyciel ma zawsze rację!!!
Pozostaje tylko żywić nadzieję że p. Pałka nie zalicza się do grona które otrzymało nagrody w wysokości 3,5-5 tys. zł. To by dopiero była rzenada (od słowa rżenie-śmiech konia).

ewa K
ewa K
6 lata temu
Reply to  staton

A tu się Szanowny Pan Staton myli, z edukacją na szczęście nic już wspólnego nie mam. Za szkołą nigdy nie przepadałam, szczególnie średnią. Nie lubię natomiast „komentarzowych troli”, czepianie się ortografii to u nas w Polsze standard. Są ludzie, którzy nie są w stanie pojąć ortograficznych zasad. I co z tego, jeśli piszą z sensem? I w Pana wypowiedzi, gdyby się postarać, znalazłoby się kilka miejsc, w których brak znaków interpunkcyjnych. W mojej szkole na lekcjach j. polskiego błędnie postawione 2 znaki interpunkcyjne lub ich brak = 1 ortograf, i ocena mniej… Takie to były czasy.

staton
staton
6 lata temu
Reply to  ewa K

Nic się nie pomyliłem wierząc że w którymś momencie wyjdzie szydło (przepraszam Panią Beatę) z worka. To już dalej nie dyskutuję…. naprawdę. Solidarność zawodowa się ujawniła i wszystko jasne. A może wręcz to ta sama osoba pod innym nickiem pisze, stąd taka obrona?? Natomiast użycie słowa ” w Polsze” przez nauczyciela (nawet byłego i sfrustrowaneg)…. co najmniej nie wypada, choćby nie wiem w jakim kontekście było użyte. Dla mnie jest to po prostu Polska…. i może nieźle pogubiona, ale ta za którą wielu krew przelało.
Dosyć już….Pax, pax, pax….
I tak dla rozładowania napięcia….hehehehe….
Jedzie w przedziale osiem osób. Która z nich to nauczyciel??
– Ta która ma zawsze rację.

ewa K
ewa K
6 lata temu
Reply to  staton

naucza to raczej Pan 😉 dobrej nocy 🙂

...
...
6 lata temu
Reply to  ewa K

Szanowna Pani ewo K. nie obrażaj mnie i nie nazywaj trollem, ja Cię nie obrażam. Podstawowe zasady ortograficzne każdy kończący podstawówkę winien znać, bo błędy ortograficzne zacierają sens wypowiedzi. Nauczyciel winien uczyć i być autorytetem przynajmniej ze znajomości języka ojczystego. Jeśli robi błędy winien umieć korzystać z automatycznego korektora błędów i nie byłoby tej, jakże zbędnej i żenującej dyskusji. Błędy interpunkcyjne i stylistyczne to już zupełnie co innego i nie porównuj ich do ortografii. To żenada. 🙂

...
...
6 lata temu
Reply to  ...

Tylko nauczyciel przelicza błędy interpunkcyjna i stylistyczne na błędy ortograficzne 😛

James Błond
James Błond
6 lata temu
Reply to  ...

http://www.rzepkanapulsie.pl/od-purysty-jezykowego-do-prostaka-i-troglodyty/ Polecam, szczególnie osobie pod nickiem „…”, ciekawe spostrzeżenia, do refleksji.

-100
-100
6 lata temu
Reply to  James Błond

Popieram, oj z kulturą u nas niestety nie tak wesoło

Pałka
Pałka
6 lata temu

Tak się składa, że ja też tam byłam, miód i w wino piłam. A tak na poważnie, to żenada. Władza za wszelką cenę chciała pokazać jak blisko jej są sprawy szkolnictwa. Jak w bliskich stosunkach jest z nauczycielami. A tak naprawdę to było widać grupkę spoufalonych kolesiów i psiasiółek, którzy za wszelką cenę chcieli zablysnąć w oczach władzy. Grono poważnych, statecznych nauczycieli zachowywała się z godnością i przed zakończeniem tej rzenującej uroczystości opuściła ją (ja też tak zrobiłam).

żuczek
żuczek
6 lata temu

Podobno nauczyciele szybko się zmyli. Czyżby przesyt panów w?

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x