Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Obchody Dnia Papieskiego w Mławie


DSC00756 - KopiaDnia 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II.


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 27 lipca 2005 ustanowił dzień 16 października świętem, w hołdzie „największemu autorytetowi XX wieku” – Papieżowi z Polski. Od tego czasu obchodzimy Dzień Papieża Jana Pawła II. Rada Miasta Mława nadała Papieżowi Janowi Pawłowi II Honorowe Obywatelstwo uchwałą rady w dniu 12 października 2003 r.

W Mławie na 16 października br. zaplanowane są następujące uroczystości:
• godz. 16.30 – Sala Papieska w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej –
program artystyczny przygotowany przez Szkołę Podstawową nr 6 w Mławie;
wręczenie stypendiów przyznawanych przez Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II w Mławie);
• godz. 18:00 – Kościół pw. Świętej Trójcy – uroczysta Msza Święta
• godz. 19.00 – Uroczystości pod pomnikiem Jana Pawła II

(red.)

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x