Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ponad 500 kierowców sprawdzonych w ciągu weekendu


policja

foto: codziennikmlawski


– Policjanci ruchu drogowego podsumowali ostatni weekend. Nie zabrakło nietrzeźwych kierujących oraz piratów drogowych – ujawnia Anna Pawłowska z mławskiej komendy policji.

Rekordzista, którego przebadano na obecność alkoholu w organizmie „wydmuchał” ponad 2,4 prom. To 44-letni Bogusław S., mieszkaniec naszego powiatu podróżujący volvo. Wpadł w minioną sobotę przed godz. 22 w Lipowcu Kościelnym. A w piątek w Turzy Małej(gm. Lipowiec Kościelny) kwadrans po godz. 21 na policyjny patrol natknęła się, prowadząca forda Ka, 29-letnia mieszkanka pow. sierpeckiego. Wynik Beaty S. to 0,5 prom. W dwóch przypadkach kierowcy byli w stanie po użyciu alkoholu, czyli alkomat wykazał u nich od 0,2 do 0,5 prom. Cała czwórka straciła prawa jazdy. Ogółem policjanci zbadali trzeźwość ponad 500 szoferów.

W czasie kontroli mundurowi ukarali mandatami ponad 80 kierowców i 13 pieszych.- Głównymi przewinieniami kierujących pojazdami była nadmierna prędkość oraz wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Wykroczenia pieszych to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Były to często przypadki, w których pieszy narażał bezpieczeństwo własne oraz kierowców, zmuszając ich do zatrzymywania się oraz wykonywania gwałtownych manewrów – podkreśla Anna Pawłowska.

Oprac. el
Źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x