Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Media Expert Mława
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Po trzech latach orlik do poprawki? Ruszyła budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią


DSC01552Boisko Orlika na terenie MOSiR-u do poprawy – twierdzi miasto, a wykonawca się z tym nie zgadza, więc do oceny powołano niezależnego eksperta.

Słoneczne ogrody Mława

O sprawie poinformował na ostatniej sesji rady miasta 29 września burmistrz Sławomir Kowalewski. Ośrodkowi techniczno-projektowemu z Józefowa (pow. otwocki) zlecono, za prawie 3 tys. zł, „Opracowanie dokumentacji naukowo-badawczej (ekspertyzy technicznej) dot. boiska sportowego wykonanego w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie”. – Dlaczego takie zlecenie, otóż nie jesteśmy zadowoleni do końca z usług firmy, która wykonała to boisko. Już na etapie odbiorów mieliśmy pewne uwagi, firma poprawiała stan techniczny nawierzchni Orlika – mówił szef miasta. Dodał, że ratusz nie zgadza się z wyjaśnieniami przedsiębiorstwa, dlatego posiłkuje się opinią niezależnego eksperta.
Jak uściśla dyrektor MOSiR-u Piotr Jankowski, problem polega na tym, że w nawierzchni robią się wgłębienia, powstają nierówności, a wykonawca nie zgadza się z tymi zastrzeżeniami.
W ramach badań eksperci mają dokonać „geodezyjnego sprawdzenia równości, płaszczyzny i spadków ostatniej warstwy podłoża pod trawę syntetyczną wykonanej z miału kamiennego, a celem jest wskazanie dokładnej lokalizacji nierówności (siatka punktów) na całej płycie boiska i sprawdzenie w nawiązaniu do właściwej normy budowlanej, czy stwierdzone zaniżenia w warstwie miału kamiennego mają wpływ na użytkowanie boiska (podbicia piłki, potykanie się osób na nawierzchni itp.)” – czytamy w przedmiocie zamówienia opracowania dokumentacji.
Przypomnijmy, że drugi w naszym mieście obiekt tego typu (pierwszy znajduje się przy szkole podstawowej nr 6) – na terenie ośrodka sportu został oddany do użytku pod koniec września 2012 r.

Zebrani na sesji dowiedzieli się również, że na stadionie rozpoczęłyorlik mosir (4) się prace związane z budową płenowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. – Było ono długo oczekiwane przez licznie trenujących sportowców w naszym mieście klubu MKS Mławianka – podkreślał Sławomir Kowalewski. 19 września została podpisana umowa z wykonawcą, który wszedł już na budowę. Koszt inwestycji to ponad 2 mln 616 tys. zł brutto, a dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 1 mln zł.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500