Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Po trzech latach orlik do poprawki? Ruszyła budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią


DSC01552Boisko Orlika na terenie MOSiR-u do poprawy – twierdzi miasto, a wykonawca się z tym nie zgadza, więc do oceny powołano niezależnego eksperta.


O sprawie poinformował na ostatniej sesji rady miasta 29 września burmistrz Sławomir Kowalewski. Ośrodkowi techniczno-projektowemu z Józefowa (pow. otwocki) zlecono, za prawie 3 tys. zł, „Opracowanie dokumentacji naukowo-badawczej (ekspertyzy technicznej) dot. boiska sportowego wykonanego w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012” na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie”. – Dlaczego takie zlecenie, otóż nie jesteśmy zadowoleni do końca z usług firmy, która wykonała to boisko. Już na etapie odbiorów mieliśmy pewne uwagi, firma poprawiała stan techniczny nawierzchni Orlika – mówił szef miasta. Dodał, że ratusz nie zgadza się z wyjaśnieniami przedsiębiorstwa, dlatego posiłkuje się opinią niezależnego eksperta.
Jak uściśla dyrektor MOSiR-u Piotr Jankowski, problem polega na tym, że w nawierzchni robią się wgłębienia, powstają nierówności, a wykonawca nie zgadza się z tymi zastrzeżeniami.
W ramach badań eksperci mają dokonać „geodezyjnego sprawdzenia równości, płaszczyzny i spadków ostatniej warstwy podłoża pod trawę syntetyczną wykonanej z miału kamiennego, a celem jest wskazanie dokładnej lokalizacji nierówności (siatka punktów) na całej płycie boiska i sprawdzenie w nawiązaniu do właściwej normy budowlanej, czy stwierdzone zaniżenia w warstwie miału kamiennego mają wpływ na użytkowanie boiska (podbicia piłki, potykanie się osób na nawierzchni itp.)” – czytamy w przedmiocie zamówienia opracowania dokumentacji.
Przypomnijmy, że drugi w naszym mieście obiekt tego typu (pierwszy znajduje się przy szkole podstawowej nr 6) – na terenie ośrodka sportu został oddany do użytku pod koniec września 2012 r.

Zebrani na sesji dowiedzieli się również, że na stadionie rozpoczęłyorlik mosir (4) się prace związane z budową płenowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią. – Było ono długo oczekiwane przez licznie trenujących sportowców w naszym mieście klubu MKS Mławianka – podkreślał Sławomir Kowalewski. 19 września została podpisana umowa z wykonawcą, który wszedł już na budowę. Koszt inwestycji to ponad 2 mln 616 tys. zł brutto, a dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wynosi 1 mln zł.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x