Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dom Dziecka w Kowalewie dostosowany do nowych przepisów


obrazekZamiast jednego Domu Dziecka – powstały w jego miejsce cztery, ale wszystkimi zarządza nadal jedna, dotychczasowa pani dyrektor.

KSP Mława nabór

8 października br. Dom Dziecka w Kowalewie pochwalił się dostosowaniem placówki do obowiązujących wymogów prawnych. Dlaczego takie zmiany? Otóż w czerwcu 2011 roku obowiązujące stały się przepisy zmienionej Ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Ustawa zakłada zmniejszenie maksymalnej liczby wychowanków do 30 osób, a docelowo do 14 wychowanków w jednej placówce. W związku z powyższym 14 maja br. uchwałą Rada Powiatu Mławskiego formalnie zlikwidowała Dom Dziecka w Kowalewie, tworząc w zamian cztery mniejsze placówki. Powstały: Dom Dziecka nr 1, nr 2, nr 3, nr 4 i centrum administracyjne, obsługujące wszystkie domy organizacyjnie. Łącznie w placówkach przebywać może 50 wychowanków.
Dom Dziecka w Kowalewie już od roku 2010 wprowadził nowy system organizacyjny z podziałem na trzy grupy i dwa mieszkania autonomiczne dla wychowanków, co uprzedziło wymagania ustawowe.

JK

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Dom Dziecka w Kowalewie dostosowany do nowych przepisów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
wsi
Gość

Rzeczywiście jakoś tak dziwne to jest. Już w 2010 było w DD to co jest a teraz otwarcie? czy to pomysł, czy nakaz dla pani dyrektor?

OL
Gość

To co właściwie tam otwierano? Nie bardzo rozumiem

Patryk
Gość

A co tu rozumieć. W prostych słowach – chodziło o to, żeby jeden taki mógł zastosować metody „na bywalca”, „na znanego tatę” i „na wielkiego szefa”. Metody masz opisane w najnowszym felietonie na tej stronie.

wpDiscuz