Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Patryk Fabisiak kandydat do Rady Miasta Jolanta Karpińska kandydatka do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Dom Dziecka w Kowalewie dostosowany do nowych przepisów


obrazekZamiast jednego Domu Dziecka – powstały w jego miejsce cztery, ale wszystkimi zarządza nadal jedna, dotychczasowa pani dyrektor.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

8 października br. Dom Dziecka w Kowalewie pochwalił się dostosowaniem placówki do obowiązujących wymogów prawnych. Dlaczego takie zmiany? Otóż w czerwcu 2011 roku obowiązujące stały się przepisy zmienionej Ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Ustawa zakłada zmniejszenie maksymalnej liczby wychowanków do 30 osób, a docelowo do 14 wychowanków w jednej placówce. W związku z powyższym 14 maja br. uchwałą Rada Powiatu Mławskiego formalnie zlikwidowała Dom Dziecka w Kowalewie, tworząc w zamian cztery mniejsze placówki. Powstały: Dom Dziecka nr 1, nr 2, nr 3, nr 4 i centrum administracyjne, obsługujące wszystkie domy organizacyjnie. Łącznie w placówkach przebywać może 50 wychowanków.
Dom Dziecka w Kowalewie już od roku 2010 wprowadził nowy system organizacyjny z podziałem na trzy grupy i dwa mieszkania autonomiczne dla wychowanków, co uprzedziło wymagania ustawowe.

JK

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
wsi

Rzeczywiście jakoś tak dziwne to jest. Już w 2010 było w DD to co jest a teraz otwarcie? czy to pomysł, czy nakaz dla pani dyrektor?

OL

To co właściwie tam otwierano? Nie bardzo rozumiem

Patryk

A co tu rozumieć. W prostych słowach – chodziło o to, żeby jeden taki mógł zastosować metody „na bywalca”, „na znanego tatę” i „na wielkiego szefa”. Metody masz opisane w najnowszym felietonie na tej stronie.