Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dom Dziecka w Kowalewie dostosowany do nowych przepisów


obrazekZamiast jednego Domu Dziecka – powstały w jego miejsce cztery, ale wszystkimi zarządza nadal jedna, dotychczasowa pani dyrektor.


8 października br. Dom Dziecka w Kowalewie pochwalił się dostosowaniem placówki do obowiązujących wymogów prawnych. Dlaczego takie zmiany? Otóż w czerwcu 2011 roku obowiązujące stały się przepisy zmienionej Ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Ustawa zakłada zmniejszenie maksymalnej liczby wychowanków do 30 osób, a docelowo do 14 wychowanków w jednej placówce. W związku z powyższym 14 maja br. uchwałą Rada Powiatu Mławskiego formalnie zlikwidowała Dom Dziecka w Kowalewie, tworząc w zamian cztery mniejsze placówki. Powstały: Dom Dziecka nr 1, nr 2, nr 3, nr 4 i centrum administracyjne, obsługujące wszystkie domy organizacyjnie. Łącznie w placówkach przebywać może 50 wychowanków.
Dom Dziecka w Kowalewie już od roku 2010 wprowadził nowy system organizacyjny z podziałem na trzy grupy i dwa mieszkania autonomiczne dla wychowanków, co uprzedziło wymagania ustawowe.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
wsi
wsi
6 lata temu

Rzeczywiście jakoś tak dziwne to jest. Już w 2010 było w DD to co jest a teraz otwarcie? czy to pomysł, czy nakaz dla pani dyrektor?

OL
OL
6 lata temu

To co właściwie tam otwierano? Nie bardzo rozumiem

Patryk
Patryk
6 lata temu
Reply to  OL

A co tu rozumieć. W prostych słowach – chodziło o to, żeby jeden taki mógł zastosować metody „na bywalca”, „na znanego tatę” i „na wielkiego szefa”. Metody masz opisane w najnowszym felietonie na tej stronie.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x