Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pierwsze „urodziny” Mławskiej Komunikacji Miejskiej


MKM2 (2)Od 10 października 2014 r., kiedy to o godz. 6.08 z pętli Turystyczna do centrum miasta wyruszył pierwszy autobus, do końca września br. z MKM skorzystało 215 094 pasażerów.


Najwięcej osób czerwono-zielone autobusy przewiozły na początku września, od 11 do 17 skorzystało z nich 5 214 pasażerów. – Rekord dniowy padł 23 czerwca 2015 roku. Wówczas z transportu miejskiego w Mławie skorzystało 1 044 pasażerów – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.

Dla porównania w całym roku 2013 komunikacja miejska (linie płatne bezpośrednio przez pasażerów, które stworzyło PKS w Mławie) przewiozła 31 326 pasażerów.

Zgodnie z podpisaną umową za funkcjonowanie MKM miasto płaci rocznie ok. 680 tys. zł. Mławianie wciąż sygnalizują, że warto byłoby uruchomić dodatkowe połączenia. Takie propozycje pojawiały się, gdy ratusz prosił o sugestie mieszkańców, do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynął też ostatnio wniosek w tej sprawie. – W tej chwili widzimy potrzebę wprowadzenia zmian, jednak jesteśmy zobowiązani zapisami umowy podpisanej z przewoźnikiem – zaznacza Magdalena Grzywacz.

Mieszkańcy posiadający Kartę Mławiaka mogą podróżować komunikacją bezpłatnie, w ciągu roku do magistratu wpłynęło 8 tys. wniosków o wydanie takowej. Pozostali płacą za bilet 2 zł, a za ulgowy złotówkę, miesięczny kosztuje 60 zł, zaś miesięczny ze zniżką – 30 zł.

el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
OL
OL
6 lata temu

100 lat dla MKM

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x