Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Szymon Chmielewski Michał Pol kandydat do Rady Miasta Mława wybory samorządowe 2018
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Pierwsze „urodziny” Mławskiej Komunikacji Miejskiej


MKM2 (2)Od 10 października 2014 r., kiedy to o godz. 6.08 z pętli Turystyczna do centrum miasta wyruszył pierwszy autobus, do końca września br. z MKM skorzystało 215 094 pasażerów.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Najwięcej osób czerwono-zielone autobusy przewiozły na początku września, od 11 do 17 skorzystało z nich 5 214 pasażerów. – Rekord dniowy padł 23 czerwca 2015 roku. Wówczas z transportu miejskiego w Mławie skorzystało 1 044 pasażerów – informuje Magdalena Grzywacz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Mława.

Dla porównania w całym roku 2013 komunikacja miejska (linie płatne bezpośrednio przez pasażerów, które stworzyło PKS w Mławie) przewiozła 31 326 pasażerów.

Zgodnie z podpisaną umową za funkcjonowanie MKM miasto płaci rocznie ok. 680 tys. zł. Mławianie wciąż sygnalizują, że warto byłoby uruchomić dodatkowe połączenia. Takie propozycje pojawiały się, gdy ratusz prosił o sugestie mieszkańców, do Mławskiego Budżetu Obywatelskiego wpłynął też ostatnio wniosek w tej sprawie. – W tej chwili widzimy potrzebę wprowadzenia zmian, jednak jesteśmy zobowiązani zapisami umowy podpisanej z przewoźnikiem – zaznacza Magdalena Grzywacz.

Mieszkańcy posiadający Kartę Mławiaka mogą podróżować komunikacją bezpłatnie, w ciągu roku do magistratu wpłynęło 8 tys. wniosków o wydanie takowej. Pozostali płacą za bilet 2 zł, a za ulgowy złotówkę, miesięczny kosztuje 60 zł, zaś miesięczny ze zniżką – 30 zł.

el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
OL

100 lat dla MKM