Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławska Gra Terenowa ’39


slider

foto: codziennikmlawski


Trzeba było przejść przez pole „minowe” z zawiązanymi oczyma, prawidłowo rzucić granatem, sprawdzić celność oka w strzelaniu z wiatrówki.

10 października br. grupa nieformalna „Mława miasto zabytkowe” pod komendą Roberta Zaborowskiego poprowadziła grupę mławiaków i gości z Makowa Mazowieckiego szlakiem linii schronów bojowych z czasów II wojny światowej.

Nie był to jednak zwykły marsz. Uczestnicy na czas gry zostali wcieleni do 78 PP, choć większość uczestników była w wieku przedpoborowym.
Błyskawicznie utworzono z nich trzy bataliony, które w krótkich obrazek2odstępach czasowych wyruszyły z parkingu w okolicy LG leśnymi ścieżkami wzdłuż fragmentu linii obronnej. Po drodze na maszerujących czekały różne zadania. Trzeba było przejść przez pole „minowe” z zawiązanymi oczyma, prawidłowo rzucić granatem, sprawdzić celność oka w strzelaniu z wiatrówki. Była też rywalizacja sportowa w przeciąganiu liny.

Pierwszym batalionem dowodził Marcin Dominiak z Grupy Rekonstrukcji Historycznej 79 PP w mundurze oficera WP. Jako gość w grze uczestniczył komendant WKU Ciechanów ppłk Krzysztof Futyna.
Oprócz walorów rekreacyjnych, celem gry było propagowanie wiedzy historycznej o Pozycji Mława.

Gra Terenowa ’39 to bardzo ciekawy sposób spędzenia weekendu dla dorosłych i dzieci. Trasa naprawdę do przejścia dla każdego. Ci co nie byli, niech żałują!

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
OL
OL
7 lata temu

Fajnie, że ludziom chce się chcieć.Gratulacje dla organizatorów

Jolanta
Jolanta
7 lata temu

Super gra Mój syn jest zachwycony i za rok idzie z bagnetem

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x