Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Zginął 58-letni rowerzysta


wypadek Podkrajewo - Bogurzyn 1Mężczyzna został potrącony na drodze z Podkrajewa do Bogurzyna (gm. Wiśniewo) przez volkswagena golfa.

KSP Mława nabór

Tragedia wydarzyła się 8 października o godz. 21 w pobliżu skrzyżowania z drogą w kierunku miejscowości Głużek.

– Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki Volkswagen Golf, 21-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, jadąc w kierunku Bogurzyna, potrącił jadącego w tym samym kierunku rowerzystę – informuje Anna Pawłowska z mławskiej komendy policji. Zginął na miejscu wypadku. Jak zaznacza policjantka, 58-letni mieszkaniec naszego powiatu, poruszający się jednośladem, miał na sobie kamizelkę odblaskową, a młody kierowca „osobówki” był trzeźwy. Służby ratunkowe wezwał przypadkowy szofer, który zatrzymał się widząc zdarzenie.

Policja apeluje o ostrożność – pamiętajmy, że chwila nieuwagi,wypadek Podkrajewo - Bogurzyn 2 dekoncentracji na drodze, może kosztować czyjeś życie. Kierując pojazdem powinniśmy skupić się wyłącznie na drodze. Rozmowa przez telefon komórkowy, odczytywanie sms-ów czy wpatrywanie się w ekran nawigacji to okoliczności, które powodują, że kierowca przez kilka sekund nie obserwuje sytuacji na drodze. Te sekundy mogą zaważyć na czyimś zdrowiu lub życiu. Pamiętajmy także, że rowerzyści, poruszający się po zmierzchu, mają obowiązek używania świateł – zarówno w terenie zabudowanym jak i poza nim. Ważne jest również zachowanie szczególnej ostrożności oraz zasady ograniczonego zaufania – zarówno przez kierowców jak i rowerzystów.

Oprac. el
Źródło i zdjęcia: KPP Mława

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz