Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Mława pożegnała ks. kan. Zbigniewa Kurkiewicza


ks. Zbigniew KurkiewiczPochodzący z Mławy ks. Zbigniew Kurkiewicz zmarł w wieku 56 lat. Przez ostatnie 18 lat kapłaństwa pełnił funkcję proboszcza w parafii św. Mateusza w Zielonej Ciechanowskiej.

Ks. kan. Zbigniew Kurkiewicz urodził się 26 maja 1959 r. w Mławie. Święcenia kapłańskie przyjął w płockiej katedrze 3 czerwca 1984 r. Pracował jako wikariusz w parafiach: Krasnosielc, u św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, w płockiej katedrze, u św. Marcina w Gostyninie, u św. Stanisława Kostki w Rypinie, u św. Maksymiliana Marii Kolbego w Modlinie.

W czwartek, 8 października uroczystościom pogrzebowym w Zielonej Ciechanowskiej przewodniczył bp Piotr Libera a uczestniczyło około 90 kapłanów z całej diecezji płockiej.
Mława pożegnała ks. Kan. Zbigniewa Kurkiewicza mszą żałobną odprawioną w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie 8 października o godz. 15. Mławskim uroczystościom przewodniczył bp Roman Marcinkowski. Zmarły spoczął na mławskim cmentarzu komunalnym.

oprac. JK

źródło: Gość Niedzielny Płock

foto: Archiwum Niedzieli Płockiej

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Mława pożegnała ks. kan. Zbigniewa Kurkiewicza"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
znajomy
Gość

R.I.P.

wpDiscuz