Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława pożegnała ks. kan. Zbigniewa Kurkiewicza


ks. Zbigniew KurkiewiczPochodzący z Mławy ks. Zbigniew Kurkiewicz zmarł w wieku 56 lat. Przez ostatnie 18 lat kapłaństwa pełnił funkcję proboszcza w parafii św. Mateusza w Zielonej Ciechanowskiej.

Ks. kan. Zbigniew Kurkiewicz urodził się 26 maja 1959 r. w Mławie. Święcenia kapłańskie przyjął w płockiej katedrze 3 czerwca 1984 r. Pracował jako wikariusz w parafiach: Krasnosielc, u św. Piotra Apostoła w Ciechanowie, w płockiej katedrze, u św. Marcina w Gostyninie, u św. Stanisława Kostki w Rypinie, u św. Maksymiliana Marii Kolbego w Modlinie.

W czwartek, 8 października uroczystościom pogrzebowym w Zielonej Ciechanowskiej przewodniczył bp Piotr Libera a uczestniczyło około 90 kapłanów z całej diecezji płockiej.
Mława pożegnała ks. Kan. Zbigniewa Kurkiewicza mszą żałobną odprawioną w kościele pw. Świętej Trójcy w Mławie 8 października o godz. 15. Mławskim uroczystościom przewodniczył bp Roman Marcinkowski. Zmarły spoczął na mławskim cmentarzu komunalnym.

oprac. JK

źródło: Gość Niedzielny Płock

foto: Archiwum Niedzieli Płockiej

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
znajomy

R.I.P.