Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Śladami Zuzanny Morawskiej


poeci-srodek

fot. www.codziennikmlawski

KSP Mława nabór

Po raz pierwszy w naszym mieście odbyła się Ciechanowska Jesień Poezji. Kilkudziesięciu literatów z całej Polski i goście z Litwy spędzili tu niemal cały dzień, a prezentacja własnej twórczości skończyła się późną nocą.

Dwudziesta już odsłona ciechanowskich spotkań z poezją odbyła się 7 października. Najpierw poeci odwiedzili Sokołówek (pow. ciechanowski), gdzie urodziła się pisarka i podążali jej śladami. W końcu trafili do Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, której Zuzanna Morawska jest patronką. Tu przywitała ich dyrektor Elżbieta Bieńkowska oraz polonistka Zofia Kazimierska, która najpierw napisała pracę dyplomową na temat poetki, a potem wydała publikację opisującą jej życie i twórczość. Niespodzianką był występ uczniów, którzy recytowali wiersze Zuzanny Morawskiej.
Po wizycie w szkole goście zwiedzali Mławę. A wieczorem po godz. 20 rozpoczęła się Noc Poetów i koncert poezji śpiewanej Jacka Mianowskiego. W kameralnej atmosferze artyści prezentowali swoją twórczość.
Organizatorami wydarzenia byli: Związek Literatów na Mazowszu, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, Miejski Dom Kultury w Mławie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
el

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

4 - liczba komentarzy w artykule "Śladami Zuzanny Morawskiej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
...
Gość

Pani Kaszuba i tak nie wyciągnie wniosków i się niczego nie nauczy

mk
Gość

Naprawdę udało się stworzyć piękny klimat, gratuluję organizatorom i pozdrawiam 🙂

Piotr
Gość

Właśnie nie jest tak, że mdk przeniesiono, tu jest po prostu mądrzejszy organizator

Zuzanna
Gość

czyżby nareszcie mdk przeniesiono do jakiegoś ludzkiego i ciepłego wnętrza? no nareszcie jest tak jak powinno być na spotkaniu z poezją. Nastrojowo, przytulnie, ciepło. gratuluję organizatorom z Ciechanowa dobrego wyboru.

wpDiscuz