Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śladami Zuzanny Morawskiej


poeci-srodek

fot. www.codziennikmlawski

Po raz pierwszy w naszym mieście odbyła się Ciechanowska Jesień Poezji. Kilkudziesięciu literatów z całej Polski i goście z Litwy spędzili tu niemal cały dzień, a prezentacja własnej twórczości skończyła się późną nocą.

Dwudziesta już odsłona ciechanowskich spotkań z poezją odbyła się 7 października. Najpierw poeci odwiedzili Sokołówek (pow. ciechanowski), gdzie urodziła się pisarka i podążali jej śladami. W końcu trafili do Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, której Zuzanna Morawska jest patronką. Tu przywitała ich dyrektor Elżbieta Bieńkowska oraz polonistka Zofia Kazimierska, która najpierw napisała pracę dyplomową na temat poetki, a potem wydała publikację opisującą jej życie i twórczość. Niespodzianką był występ uczniów, którzy recytowali wiersze Zuzanny Morawskiej.
Po wizycie w szkole goście zwiedzali Mławę. A wieczorem po godz. 20 rozpoczęła się Noc Poetów i koncert poezji śpiewanej Jacka Mianowskiego. W kameralnej atmosferze artyści prezentowali swoją twórczość.
Organizatorami wydarzenia byli: Związek Literatów na Mazowszu, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, Miejski Dom Kultury w Mławie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
el

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
...
Gość
...

Pani Kaszuba i tak nie wyciągnie wniosków i się niczego nie nauczy

mk
Gość
mk

Naprawdę udało się stworzyć piękny klimat, gratuluję organizatorom i pozdrawiam 🙂

Piotr
Gość
Piotr

Właśnie nie jest tak, że mdk przeniesiono, tu jest po prostu mądrzejszy organizator

Zuzanna
Gość
Zuzanna

czyżby nareszcie mdk przeniesiono do jakiegoś ludzkiego i ciepłego wnętrza? no nareszcie jest tak jak powinno być na spotkaniu z poezją. Nastrojowo, przytulnie, ciepło. gratuluję organizatorom z Ciechanowa dobrego wyboru.