Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Śladami Zuzanny Morawskiej


poeci-srodek

fot. www.codziennikmlawskiPo raz pierwszy w naszym mieście odbyła się Ciechanowska Jesień Poezji. Kilkudziesięciu literatów z całej Polski i goście z Litwy spędzili tu niemal cały dzień, a prezentacja własnej twórczości skończyła się późną nocą.

Dwudziesta już odsłona ciechanowskich spotkań z poezją odbyła się 7 października. Najpierw poeci odwiedzili Sokołówek (pow. ciechanowski), gdzie urodziła się pisarka i podążali jej śladami. W końcu trafili do Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie, której Zuzanna Morawska jest patronką. Tu przywitała ich dyrektor Elżbieta Bieńkowska oraz polonistka Zofia Kazimierska, która najpierw napisała pracę dyplomową na temat poetki, a potem wydała publikację opisującą jej życie i twórczość. Niespodzianką był występ uczniów, którzy recytowali wiersze Zuzanny Morawskiej.
Po wizycie w szkole goście zwiedzali Mławę. A wieczorem po godz. 20 rozpoczęła się Noc Poetów i koncert poezji śpiewanej Jacka Mianowskiego. W kameralnej atmosferze artyści prezentowali swoją twórczość.
Organizatorami wydarzenia byli: Związek Literatów na Mazowszu, Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie, Miejski Dom Kultury w Mławie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Mławie, Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.
el

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
...
Gość
...

Pani Kaszuba i tak nie wyciągnie wniosków i się niczego nie nauczy

mk
Gość
mk

Naprawdę udało się stworzyć piękny klimat, gratuluję organizatorom i pozdrawiam 🙂

Piotr
Gość
Piotr

Właśnie nie jest tak, że mdk przeniesiono, tu jest po prostu mądrzejszy organizator

Zuzanna
Gość
Zuzanna

czyżby nareszcie mdk przeniesiono do jakiegoś ludzkiego i ciepłego wnętrza? no nareszcie jest tak jak powinno być na spotkaniu z poezją. Nastrojowo, przytulnie, ciepło. gratuluję organizatorom z Ciechanowa dobrego wyboru.