Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prace przy remoncie ulicy Kopernika na finiszu


slider

foto: codziennikmlawski

KPS Mława rekrutacja
Reklama


Trwają ostanie prace przy tej arterii, o generalny remont której miasto starało się od kilku lat, żeby poprawić bezpieczeństwo. Remontowany odcinek to popularna trasa spacerowa i komunikacyjna mieszkańców, prowadząca do mławskiego lasu.

Roboty rozpoczęły się w kwietniu tego roku, prowadzi je Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych PRDI z Mławy. Jak napisano w zamówieniu, jego przedmiotem jest kompleksowa przebudowa nawierzchni ul. Kopernika, Bema, Hallera obejmująca wymianę asfaltowego „dywanika”, budowę ścieżki rowerowej i chodników ze zjazdami, miejsc parkingowych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, modernizację przejazdu kolejki wąskotorowej, budowę sieci kanalizacji deszczowej, wodociągowej i sanitarnej z przyłączami, oświetlenia ulicy, przebudowę ogrodzenia terenu MOSiR.
Prace mają skończyć się do 15 października. – Oczywiście zdążymy je zakończyć w terminie, pozostała już tylko kosmetyka – informuje Maciej Beniuk, wiceprezes PRDI.
Koszt inwestycji to blisko 3 mln 150 tys. zł, z czego prawie 1 mln 400 tys. zł stanowi dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówek), a 100 tys. zł dołożyło Starostwo Powiatowe w Mławie.

el

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
ramzes
Gość
ramzes

Praca wre a więc przed wyborami będzie wielkie otwarcie. Zobaczymy czy będzie tak jak przy remoncie Sienkiewicza i Powstańców Styczniowych kiedy była wielka feta przy kopcu a kilka metrów obok pełno fuszerek zagrażających życiu na drodze mającej „poprawić bezpieczeństwo” :))