Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Grażyna Zakrzewska
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

„Pierwsza chłopka Rzeczypospolitej” gościem w mławskiej bibliotece


e_krakowska

fot. codziennikmlawski.pl

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Przy kawie i ciastku ubiegło wirtualne spotkanie z Emilią Krakowską, aktorką zapamiętaną przez widzów z roli Jagny w ekranizacji powieści „Chłopi” Reymonta.

W sali na piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie 8 października zebrały się wielbicielki talentu artystki. Wirtualne spotkanie z nią poprzedziły rozmowy w przyjaznej atmosferze. Dyrektor Maria Świtoń opowiedziała o projekcie „Akcja: e-motywacja”, którego celem jest aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju osobistym i społecznym. To cykl spotkań ze specjalnymi gośćmi online na żywo w formie wideokonferencji.
W czwartek takim była właśnie Emilia Krakowska. Odpowiadała na pytania, opowiadała z humorem o sobie, nazywając siebie „pierwszą chłopką Rzeczypospolitej”. Mówiła o związkach międzyludzkich, rolach w życiu, przyjaźni i wychowaniu.
Na kolejne takie spotkania z innymi gośćmi biblioteka zaprasza 22 października, 5 listopada, 19 listopada i 3 grudnia.
el

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500